the-flock-hororova-adventura-ve-ktere-dostanete-pouze-jedinou-sanci
PCTuning Novinka

The Flock: Hororová adventura, ve které dostanete pouze jedinou šanci

lucie-jirikova
Lucie Jiříková
15. 8. 2015 16:00 1 Sdílej:

I přestože se mnoho vývojářů ohání slovem „originální“, většina her zapadá do klasického mustru herních žánrů, nebo se (v tom lepším případě) rozhodne překročit hranici daného žánru a skloubit v sobě dříve nesloučené herní prvky. Může to být zajímavé, ovšem jen stěží to s klidným srdcem můžeme označit za „originální“. Slovíčko originální se totiž hodí pro tituly jako je The Flock.

Reklama
Reklama

V květnu roku 2013 představená hororová adventura The Flock se s hráči nebude mazlit. A teď nemyslíme na náročné, avšak spravedlivé herní principy „Souls“ her, ale docela jinou vlastnost. Tou je počet herních životů – na začátku hry totiž dostaneme jeden jediný. A když ho ztratíme, hra pro nás končí. A to bez možnosti restartování. To znamená, že život herní postavy v The Flock je stejně nevratný, jako život člověka z masa a kostí.

Jedinou možností, kterak se v The Flock dostat znovu do hry, bude zakoupení nového klíče. Ani to však není řešení, na něž bychom se mohli spolehnout. Počet klíčů do hry je totiž pevně daný a pokud zásoba vyprší, hra prostě končí. Pro všechny. 

Počet herních klíčů byl stanovený na 215 milionů. Klíče, stejně jako samotnou hru, přitom budeme moci zakoupit nejen on-line, ale i v kamenných obchodech. 

Navýšení klíčů by podle autorů ze studia Vogelsap mohlo nastat pouze ve dvou možných případech – kdyby se hra dostala i na konzole, nebo kdy došlo k odhalení hackera, což by znamenalo navrácení ztracených životů zpět do oběhu, tedy právoplatným majitelům.

The Flock funguje na principu kompetitivních multiplayerových her. Hráči se ujímají jednoho z tzv. „Flocků“ a snaží se pro sebe získávat světelné artefakty a sluneční paprsky. Pokud se vám k těmto věcem podaří dostat jako prvním, změníte se na tzv. „Světlonoše“, což vám dává možnost spalovat ostatní světlušky na prach. Samozřejmě i „světlušky“ mají svůj způsob obrany. Tím je naprosté znehybnění, přičemž se z nich stanou kamenné sochy.

Vydání The Flock se dočkáme už za pár hodin. Stane se tak konkrétně 18. srpna. Hra vyjde pro platformu Windows, Linux a Mac. Cena hry, která se bude prodávat na Steamu a v obchodě Humble Bundle, byla stanovená na 17 eur.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning