Thermalright uvedl masivní chladiče pro horké M.2 SSD disky
i Zdroj: Thermalright
Novinka Thermalright uvedl masivní chladiče pro horké M.2 SSD disky

Thermalright uvedl masivní chladiče pro horké M.2 SSD disky

Miroslav Ježek

Miroslav Ježek

4. 4. 2022 11:30

Více je někdy opravdu více, aspoň v případě chlazení. Ještě nedávno byly M.2 disky zcela chlazení prosté, ale s rostoucím výkonem to začíná být poněkud žhavé.

Reklama
Reklama

Současné M.2 SSD disky už vyžadují chladič, neboť výkonné řadiče a přenosové rychlosti lehce vyženou teploty nad 70°C. Pokud se pokusíte disk otestovat bez chlazení, jako třeba Zdeněk v této recenzi, disk měl co dělat, aby při 100°C neskápnul. Vysoké teploty nevyhřívají jen vnitřek PC, ale disk začne řádově omezovat výkon, aby se neupekl. 

Proto přijde vhod pořádně velký chladič Thermalright HR-09 2280 a jeho extra obří verze HR-09 2280 Pro. Základní verze (ehm) je vybavena jednou 6 mm širokou heatpipe, výškou 48 mm a hmotností 80 gramů. Druhá varianta Pro už má heatpipe dvě, hojné žebrování, na výšku celých 74 mm a hmotnost 90 gramů. Chladiče nejsou designované na přidělání větráků, ale ty zřejmě vzhledem k velikost nebudou nutné. Předpokládáme, že mírný průtok ve skříni bude naprosto dostačující. 

Chlazení SSD disků (ne pivní) seženete u CZC

zdroj: techpowerup, Thermalright

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning