Total War: Warhammer. Upíři versus trpaslíci
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Total War: Warhammer. Upíři versus trpaslíci

Total War: Warhammer. Upíři versus trpaslíci

Vojta Bednář

Vojta Bednář

6. 6. 2016 03:00 11

Seznam kapitol

1. Totální časožrout 2. Totální odměna 3. Totální nasazení 4. Totální válka
5. Totální taktika 6. Totální vybíjená 7. Totální zážitek

Potká se upír s člověkem, orkem a trpaslíkem. A úpír říká: Teď všichni zemřete!!! Ano, tohle opravdu není žádný vtip. Totální válka si žádá totální nasazení. A vy budete muset obětovat tisíce životů a nejmíň stovku hodin svého času totálnímu vítězství. Nebudete ale litovat. Total War: Warhammer je fantastické spojení nespojitelného.

Reklama

Total War s upíry, trpaslíky, skřety, parními tanky, gyrokoptérami, obřími orky a létajícími grifiny. Co je to probůh za strašlivou slátaninu?! Vždyť krása série Total War tkví právě v jejím realismu, ať už se odehrává v době Napoleona, v samurajském Japonsku nebo ve starém Římě. Když proti sobě na bitevním poli šikujete stovky a tisíce jednotek, víte, že takhle nějak to nejspíš opravdu vypadalo i ve skutečnosti a generálové starých časů museli řešit ty samé taktické výzvy. Kdo ale kdy slyšel o tom, že by Napoleon při svém tažení musel pobít armádu nemrtvých, nebo že by Caesara přetáhl nějaký trpaslík po hlavě krumpáčem?

Nicméně, tak to prostě je. Kromě lidského Impéria, které kombinuje středověké prvky se steampunkem, najdete v Total War: Warhammer rasy Trpaslíků, Orků a Upírů, které se pak rozpadají do množství dalších menších frakcí a doplňují je například severští nájezdníci nebo přívaly nemrtvých démonů. Jenže, i když bych to na začátku nečekal, ono to překvapivě dobře funguje. Do značné míry je to zásluhou skvělých herních mechanismů. Na bojišti by se klidně mohly řezat stromy Veganů s válečnými krávami Masožroutů, a pořád by z toho vypadla docela dobrá hra. Ale právě střet zcela neslučitelných a velice odlišných kultur jednotlivých frakcí Warhammeru nakonec vytváří skvělou atmosféru.

Každá kampaň je vlastně jen jedna mapa, kterou musíte postupně ovládnout a plnit dílčí úkoly. Ale je zatraceně obrovská. Začínáte jako úplný nýmand, jeden z desítek maličkých rodů rozesetých po mapě. Hra vám postupně servíruje větší a větší výzvy, pouští proti vám více či méně hrozivé pohromy v podobě pustošivých armád a vy musíte krůček po krůčku, město za městem obsazovat jednotlivé provincie a připojovat k nim další, ať už s pomocí diplomacie, nebo války (ale tak jmenuje se to Total War, ne Total Diplomacy, tak jakápak diplomacie!).

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama