toxicky-radeon-hd4870-od-sapphire
PCTuning Novinka

Toxický Radeon HD4870 od Sapphire

Ctibor
Ctibor
15. 9. 2008 22:00 7 Sdílej:

Vylepšenou verze Radeonu HD4850 s přízviskem Toxic nám Sapphire představil již před poměrně dlouhou dobou. Výkonnější bratříček pod číselným označením 4870 přichází na řadu až nyní.

Reklama
Reklama

Zatímco Radeon HD4850 se k nám dostal s chladičem od formy Zalman, HD4870 vsadila na chlazení s implementací technologie Vapour Chamber pod názvem Vapor-X. Narozdíl od první vlaštovky s tímto systémem chlazení, který se již objevil na "toxickém" Radeonu HD3870, v jehož podání byl chladič poměrně malý a hlučný, by si tento měl vést o poznání lépe. Celému pasivu dopomůže ještě trojice heatpipe trubic s velkým množstvím žeber a větráčkem ve svém středu. Celý systém se pak nachazí pod plastovým krytem, který by měl aspoň částečně směřovát proud teplého vzduchu ven ze skříně.

Teď se již pojďme podívat na specifikace samotné karty. Ta k nám samozřejmě nedorazí s takty na svých továrních hodnotách, přestože nakonec nejsou tak vysoké, jak by mohly ve výsledku být. Frekvence pro jádro byla zvýšena na 780MHz z původních 750MHz, zatímco 512MB GDDR5 paměti (1GB by jistě neuškodil) končí na rovných 4GHz. O ceně ani o datu vypuštění této grafické karty zatím nepadla zmínka, avšak minimálně co se peněz týče, tak se dle mého pod hranici 6000 Kč nedostaneme, a to ani zdaleka.

Zdroj: TweakTown

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning