tp-link-archer-ax90-nabizi-tri-pasma-v-rychlem-provedeni
Novinka TP-Link Archer AX90 nabízí tři pásma v rychlém provedení

TP-Link Archer AX90 nabízí tři pásma v rychlém provedení

Mirek Kočí

Mirek Kočí

23. 2. 2021 14:49

Společnost TP-Link představuje na trhu novinku v podobě AX6600 bezdrátového routeru Archer AX90 s podporou nejnovějšího standardu Wi-Fi 6 (802.11ax), díky kterému dosahuje maximální přenosové rychlosti až 6 579 Mb/s.

Reklama

Rychlost připojení se neustále zvyšuje kvůli neustále se zvyšujícím nárokům na přenosy dat. Díky routeru Archer AX90 budete moci naplno využít svoje nejnovější smartphony, notebooky a další koncová zařízení, která vaše dosavadní síťové vybavení brzdilo.

Vyšší rychlost je možná i díky podpoře tří frekvenčních pásem, dvou na úrovni 5 GHz a jednoho 2,4GHz. Rychlejší 5GHz pásmo podporuje rychlost do 4,8 Gb/s, pomalejší 1,2 Gb/s a 2,4GHz pásmo pak poskytuje rychlost 574 Mb/s. A pokud byste chtěli své domácí úložiště NAS připojit co nejvyšší rychlostí, máte díky 2.5Gbps WAN/LAN portu možnost.

Bezpečnost domácí sítě je prioritou, proto TP-Link nedávno představil úplně nové řešení s názvem HomeShield, podporované právě i tímto routerem. K integrovaným funkcím tohoto řešení patří kontrola případných mezer v síti v reálném čase, šifrování WPA3, robustní rodičovská kontrola, nastavování priorit pro koncová zařízení (QoS) a komplexní týdenní a měsíční zprávy o stavu vaší sítě.

TP-Link Archer AX90 nabízí tři pásma v rychlém provedení
i Zdroj: PCTuning.cz

TP-Link Archer AX90 podporuje technologii TP-Link OneMesh. Vyšší rychlost pak zajišťují podporované technologie jako MU-MIMO a OFDMA, díky kterým je čtyřnásobně navýšena průměrná propustnost. Za zmínku stojí také o 25 procent efektivnější modulace 1024-QAM nebo souběžný přenos v osmi datových tocích.

O maximální pokrytí se stará osm externích antén s podporou technologie modelování paprsku Beamforming. A výkon pak má na starosti integrovaný čtyřjádrový procesor taktovaný na 1,5 GHz.

Doporučená koncová cena TP-Link Archer AX90 je 6 999 korun včetně DPH.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama