tp-link-archer-c4000-zaujme-vykonem-i-bohatymi-funkcemi
Novinka TP-Link Archer C4000 zaujme výkonem i bohatými funkcemi

TP-Link Archer C4000 zaujme výkonem i bohatými funkcemi

Mirek Kočí

Mirek Kočí

21. 8. 2019 15:00

Společnost TP-Link představuje výkonný MU-MIMO router se čtyřjádrovým procesorem – Archer C4000. Svým výkonem je nový model určen pro moderní domácnosti, malé kanceláře i malé firmy, které nehledají kompromisy.

Reklama

Archer C4000 je vybaven čtyřjádrovým procesorem s 64bitovou architekturou a taktem 1,8 GHz, aby briskně odbavoval veškeré požadavky a poskytoval rychlý přenos dat bez jakéhokoli zpoždění. Celkem dosahuje v kombinaci tří pásem (2× 5,0 GHz a 1x 2,4 GHz) rychlosti až 4 000 Mbit/s. Využitím technologie NitroQAM (1024-QAM) je zvýšena rychlost na všech pásmech o 25 %, zatímco technologie Airtime Fairness a Smart Connect má zajistit plynulost přenosů bez čekání, i když jsou připojena starší zařízení s pomalejší komunikací. Pro odbavení více zařízení najednou a pro odesílání a přijímání dat v nejlepším dostupném pásmu je pak router vybaven šesti anténami s technologií MU-MIMO.

TP-Link Archer C4000 zaujme výkonem i bohatými funkcemi
i Zdroj: PCTuning.cz

Router je vybaven čtyřmi gigabitovými porty sítě Ethernet, jedním 1Gbit/s WAN portem, jedním portem USB 2.0 a jedním USB 3.0. Pro připojení k domácímu serveru nebo uložišti NAS je možné využít technologii Link Aggregation (agregace vedení) a ze dvou samostatných Ethernet portů vytvořit jednoho připojení s rychlostí až 2 Gbit/s. Pokud nemáte domácí úložiště, lze jej snadno vytvořit připojením externího disku do portu USB 3.0. Zbývající port USB 2.0 lze využít např. pro sdílenou tiskárnu.

Součástí routeru je také výkonné zabezpečení funkcemi HomeCare, které chrání síťové prostředí před škodlivými hrozbami. Obsahuje antimalwarový a antivirový software pro ochranu před hrozbami z internetu, dále rodičovskou kontrolu pro omezení času online a blokaci nevhodných webových stránek podle individuálních profilů, a nastavení priority služeb, například streamingu před prohlížením internetu. Router lze nastavit rychle a jednoduše díky webovému rozhraní nebo přes mobilní aplikaci Tether pro Android nebo iOS.

TP-Link Archer C4000 v Česku zakoupíte za zhruba 6 600 Kč s DPH.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama