tp-link-archer-c5400-tripasmovy-domaci-wifi-router
Novinka TP-Link Archer C5400: Třípásmový domácí WiFi router

TP-Link Archer C5400: Třípásmový domácí WiFi router

Mirek Kočí

Mirek Kočí

21. 3. 2017 14:00 2

Na český trh míří třípásmový WiFi router Archer C5400, který nabízí celkovou rychlost až 5400 Mbit/s ve třech samostatných pásmech a je uzpůsobený pro vysokou zátěž, například online hru více hráčů nebo streamování videa v ultra vysokém rozlišení (4K).

Reklama

Archer C5400 je koncipovaný tak, aby poskytoval maximální výkon a stabilitu domácí bezdrátové sítě s velkým počtem připojených zařízení. Je vybavený dvoujádrovým procesorem o taktu 1,4 GHz a třemi koprocesory. Celkem osm externích antén zajišťuje široké pokrytí a vysokou kvalitu signálu. Technologie tvarování paprsku (tzv. beamforming) lokalizuje připojená zařízení a posiluje signál v jejich směru.

Router dosahuje celkové rychlosti až 5400 Mbit/s ve třech samostatných pásmech – jednom na frekvenci 2,4 GHz (1000 Mbit/s) a dvou na frekvenci 5 GHz (2164 Mbit/s). Lze tedy například vyhradit jedno pásmo pouze hrám nebo multimédiím, aniž by tím trpěla rychlost připojení ostatních zařízení.

Technologie jako MU-MIMO, Smart Connect, 4-Stream a NitroQAM několikanásobně zvyšují výkon WiFi oproti běžným routerům standardu AC. Zatímco tradiční modely komunikují v danou chvíli vždy pouze s jedním zařízením a přepínají mezi připojeními, Archer C5400 dokáže díky technologii MU-MIMO komunikovat plnou rychlostí se čtyřmi přístroji současně.

Funkce Smart Connect zároveň zajišťuje, aby každé zařízení bylo připojeno nejvyšší možnou rychlostí s ohledem na jeho možnosti a potřeby. Technologie Broadcom NitroQAM a 4-Stream pak zvyšují rychlost přenosu dat až o 25 % a umožňují dosáhnout nejvyšších technicky možných rychlostí bezdrátového standardu 11ac.

Archer C5400 zakoupíte v tuzemských obchodech za zhruba 6 700 Kč s DPH.

TP-Link Archer C5400: Třípásmový domácí WiFi router
i Zdroj: PCTuning.cz

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama