tp-link-uvadi-wi-fi-mesh-system-deco-e4-s-podporou-amazon-alexa
Novinka TP-Link uvádí Wi-Fi mesh systém Deco E4 s podporou Amazon Alexa

TP-Link uvádí Wi-Fi mesh systém Deco E4 s podporou Amazon Alexa

Mirek Kočí

Mirek Kočí

25. 4. 2019 17:30 3

Společnost TP-Link představuje Wi-Fi mesh systém Deco E4, který se vyznačuje podporou hlasového ovládání Amazon Alexa a možností automatizovaného řízení díky IFTTT. Novinka se skládá ze dvou jednotek a je určena pro domácnosti a rodinné domy různých velikostí i tvarů a své uplatnění nalezne i v kancelářích menších firem.

Reklama

Hlavní výhodou mesh systémů je roaming Wi-Fi signálu. Jednotky spolupracují na vytvoření jednotné sítě s jediným názvem sítě. Telefon nebo tablet se automaticky připojí k nejbližší volné jednotce Deco a připojená zařízení se automaticky přepínají mezi jednotkami při pohybu po domě pro dosažení maximální rychlosti.

Deco E4 je vybaveno bezdrátovým standardem 802.11ac, díky kterému má schopnost poskytovat bezdrátové připojení až pro 100 zařízení a jeho síťová rychlost je třikrát rychlejší než u předchozí generace směrovačů. Zařízení šíří Wi-Fi signál ve dvou pásmech. Pro hraní online her, sledování 4K filmů, připojení k lokálnímu úložišti či streamování lze využít rychlost 867 Mbit/s v 5,0GHz pásmu. Pro práci s dokumenty, surfování na internetu nebo ovládání inteligentní domácnosti je plně dostačující kapacita 300 Mbit/s v pásmu 2,4 GHz. V případě potřeby a zajištění stability je možné jednotky propojit i pevným kabelem přes 10/100 Mbit/s ethernetové porty, které lze využít i pro připojení NAS nebo lokální tiskárny.

Aby bylo možné jednodušeji ovládat inteligentní prvky v domácnosti, od žárovek a vysavačů, přes televize a kávovary, až po vařiče a holící strojky, je Deco E4 vybaveno podporou pro hlasové ovládání přes Amazon Alexa. Pro následnou automatizaci jednotlivých kroků a podmínek podporuje tento model i instrukce IFTTT, například: pokud začne pršet, zavři okna, zatáhni žaluzie a rozsviť světla.

Wi-Fi mesh systém TP-Link Deco E4 je již dostupný a prodává se za doporučených 1 999 Kč s DPH.

TP-Link uvádí Wi-Fi mesh systém Deco E4 s podporou Amazon Alexa
i Zdroj: PCTuning.cz

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama