tt-esports-poseidon-z-forged-nova-mechanicka-klavesnice-s-telem-z-hliniku-a-dvema-radami-makro-klaves
PCTuning Novinka

Tt eSports Poseidon Z Forged: nová mechanická klávesnice s tělem z hliníku a dvěma řadami makro kláves

ondrej-stepanek
Ondřej Štěpánek
5. 2. 2015 07:00 Sdílej:

Divize herních periferií společnosti Thermaltake rozšiřuje své portfolio herních periferií o novou verzi mechanické klávesnice Poseidon Z, která nese přídomek Forged.

Reklama
Reklama

Tato klávesnice byla poprvé k vidění již na veletrhu Computex, který se konal před několika měsíci, nicméně výrobce se ji rozhodl uvést na trh až nyní. Oproti původnímu modelu Poseidon Z se nová verze klávesnice poměrně výrazně změnila. První a patrně tou nejzásadnější změnou je přidání řady makro kláves, kterou nalezneme celkem netradičně jak na levém, tak na pravém okraji klávesnice. Chybět nebude ani řada funkčních a multimediálních kláves ukrytých pod řadou F1 až F12. 

Již název napovídá, že další novinkou je rámeček okolo kláves, který tvoří plech vyrobený z kartáčovaného hliníku černé barvy. Jedná se o mechanickou klávesnici, tudíž bychom od ní čekali mechanické spínače klávesy od firmy Cherry. Čekali bychom je však marně, protože výrobce použil údajné vlastní spínače, které budou nejspíše ve skutečnosti pocházet z výroby čínské značky Kailh. Životnost spínačů by se nicméně i tak měla pohybovat okolo 50 milionů úhozů. Zákazníci si budou moci vybrat také ze dvou druhů spínačů typu "Blue" a "Brown", které by měly nabídnout obdobné vlastnosti jako příslušné spínače značky Cherry.

Mezi další zajímavosti klávesnice patří také možnost připojení sluchátek přímo do klávesnice, v níž je integrovaný D/A převodník a sluchátkový zesilovač. Klávesnice má vestavěný také USB hub se dvěma porty a paměť s kapacitou 64kB, do níž může hráč uložit 5 profilů až pro 50 maker. Chybět nebude ani možnost výběru z několika režimů modrého podsvícení, které nabídne také regulovatelný jas. 

Pro připojení klávesnice by měl posloužit 1,8 metru dlouhý odpojitelný USB kabel zakončený pozlaceným konektorem. Ke klávesnici bude výrobce dodávat ještě opěrku pod zápěstí, kterou lze na klávesnici uchytit pomocí magnetů. 

Tt eSports Poseidon Z Forged by měla na trh dorazit příští měsíc za cenu kolem 140 dolarů, což je v přepočtu přibližně 3 400 Kč. 

Zdroj: Hexus

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning