ubuntu-12-04-precise-pangolin-se-dockalo-prvni-alpha-verze
PCTuning Novinka

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin se dočkalo první alpha verze

Lukáš Voříšek
Lukáš Voříšek
3. 12. 2011 09:00 19 Sdílej:

Oblíbená linuxová distribuce se neustále vyvíjí a po nedávném vydání plné verze 11.04 s označením „Natty Narwhal“ zde máme náhled do té příští. Na co se můžeme těšit?

Reklama
Reklama

Jedna z nejoblíbenějších distribucí linuxu se neustále vylepšuje a vývojáři již pilně pracují na chystané verzi s označením „Precise Pangolin“. Ta nyní vyšla v prvním alpha sestavení, které ukazuje jakýsi náhled do budoucnosti a umožňuje komunitě zapojit se do vývoje a testování. Vyzkoušet si jí může každý z vás, ale předem upozorňujeme na možné problémy a spoustu pádů, se kterými je potřeba počítat. Instalaci tak můžeme doporučit jen zkušenějším uživatelům, případně pak do virtuálního prostředí na vyzkoušení.

„...Ubuntu je africké slovo (ze zulštiny), které se obvykle překládá jako lidskost, nebo také jsem tím, čím jsem, díky lidem okolo mne...“ Zdroj: Ubuntu.cz

V nadcházející verzi se můžeme těšit na další vylepšení relativně nového rozhraní Unity a Ubuntu Software Center. Novinka se zatím nezbavila problému se spotřebou na strojích s čipy Sandy Bridge od Intelu, ale do vydání finálního sestavení je času dost. Ubuntu 12.04 jako první z rodiny pořádně zacílí na ARM architekturu, kde později svede boj o uživatele s chystanými Windows 8 a Androidem.

Novinka staví na kernelu 3.2 a vývojáři rovnou zakomponovali i testovací sestavení Firefoxu 9.0, takže je vše zatím jakýmsi testovacím balíčkem, který bude postupem času vyladěn do finální podoby. Další alphy se dočkáme 2. února 2012 a již koncem dubna bychom se měli dočkat stabilní verze. První alphu můžete stahovat na stránce cdimage.ubun­tu.com.

Zdroj: Ubuntu.com

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning