Unreal Engine 5 v plné síle: podívejte se na desítky fantastických světů
i Zdroj: Quixel
Novinka Unreal Engine 5 v plné síle: podívejte se na desítky fantastických světů

Unreal Engine 5 v plné síle: podívejte se na desítky fantastických světů

Miroslav Ježek

Miroslav Ježek

16. 5. 2022 13:55 1

Zdá se, že UE5 dává vývojářům o dost větší křídla než Red Bull.

Reklama
Reklama

Společnost Quixel, která se specializuje na 3D modely pro hry, filmy nebo architekturu (tzv. Megascans), spustila projekt „Ninety Days“. Jak na svém blogu píší, byli zvědaví co dokážou stvořit s pomocí mocného Unreal Engine 5 a jejich masivní knihovny „Quixel Megascans“. Celý projekt měl jednoduchou koncepci - udělat něco úžasného, musí to zůstat v real-time a pokud možno, každý svět stvořit během tří dnů.

Zpočátku na projektu pracovali pouze tři výtvarníci z Quixelu, ale později přizvali i vývojáře z firmy Epic. Po projektu si všichni pochvalovali, kterak byla tvorba rychlá díky kooperaci modelů Quixelu s technologií UE5 jako Lumen (nasvícení) a Nanite (detailní geometrie objektů). Designeři se tak mohli soustředit víc na tvorbu celkové podoby světa, než na jednotlivé kousky prostředí. Nutno uznat, že vytvořené světy vypadají fantasticky.

Zdroj: quixel

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning