v-cesku-se-bude-prodavat-zubni-kartacek-s-umelou-inteligenci
Novinka V Česku se bude prodávat zubní kartáček s umělou inteligencí

V Česku se bude prodávat zubní kartáček s umělou inteligencí

Mirek Kočí

Mirek Kočí

1. 3. 2019 17:00 10

Značka Oral-B představila na veletrhu MWC elektrický kartáček Genius X s umělou inteligencí a zároveň také odtajnila svoji vizi nového přístupu ke zdraví.

Reklama

Ústa jsou bránou ke zdraví a zubní kartáček se jich dotýká nejméně dvakrát denně. V Oral-B jsou proto přesvědčeni, že lidé budou žít v budoucnu zdravější a spokojenější život, a to díky pokrokové domácí péči o dutinu ústní. „Představte si, že vám váš zubní kartáček sdělí vše, co potřebujete vědět o stavu v ústech. Navíc se bezprostředně spojí s vaším zubním lékařem, kdykoli to bude potřeba,“ nastiňuje vizi značky Oral-B pro Českou republiku Andrej Murgaš.

V Česku se bude prodávat zubní kartáček s umělou inteligencí
i Zdroj: PCTuning.cz
V Česku se bude prodávat zubní kartáček s umělou inteligencí
i Zdroj: PCTuning.cz

Elektrický zubní kartáček Genius X byl navržený ve spolupráci se stomatology tak, aby se učil z návyků ústní hygieny tisíců uživatelů, od kterých posbírá data, a na základě toho svému majiteli pomohl zlepšit vlastní péči o chrup. Umělá inteligence totiž zaznamená místa v ústech, kterým jsme při čištění nevěnovali dostatečnou pozornost, v reálném čase nabídne zpětnou vazbu a zcela nenásilně by měla motivovat ke zlepšení vlastních návyků čištění zubů. Prostřednictvím mobilní aplikace vám tedy kartáček např. sdělí, že při čištění zubů používáte příliš velký tlak nebo že se dostatečně nevěnujete šestce vlevo nahoře.

Genius X bude dodávaný společně s praktickým cestovním pouzdrem, přes které bude možné dobít třeba i chytrý telefon či jakékoli jiné zařízení vybavené USB portem. Nový kartáček dorazí na český trh ve druhé polovině roku. Cena dosud stanovena nebyla.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama