v-nastupci-tabletu-nexus-7-pobezi-procesor-od-qualcommu
Novinka V nástupci tabletu Nexus 7 poběží procesor od Qualcommu

V nástupci tabletu Nexus 7 poběží procesor od Qualcommu

Mirek Kočí

Mirek Kočí

13. 2. 2013 13:00

K odhalení nástupce referenčního tabletu Nexus 7 s největší pravděpodobností dojde v průběhu května. První úspěšná generace byla osazena čipovou sadou Tegra a tak se nabízela otázka, zda mezi firmami Asus a nVidia dojde k prodloužení spolupráce.

Reklama

Kalifornský výrobce grafických čipů představil na veletrhu CES 2013 čipset Tegra 4, o kterém tvrdí, že patří k nejvýkonnějším na světě. Logicky se tak nabízelo, aby se stal základním stavebním prvkem nového tabletu. Asus se ale nakonec raději domluvil s konkurencí.

Analytik Michael McConnell upřesnil proč: „Z dodavatelského řetězce jsou patrné dva hlavní důvody, proč Google upřednostnil Snapdragon APQ8064 před Tegrou 4: za prvé konkurenceschopná cena a za druhé integrace modemu s podporou 3G a 4G, což ulehčí logistice a vytvoří pinově plně kompatibilní řešení“.

Hlavní změnou oproti první generaci bude displej s rozlišením 1920 × 1080 obrazových bodů a nový Android 5.0 Key Lime Pie. Při zachování 7″ úhlopříčky by mělo dojít také ke zmenšení rámečku okolo displeje, redukci tloušťky a hmotnosti.

Zdroj: AndroidCommunity

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama