V přípravě jsou herní monitory se 480Hz obnovovací frekvencí
Novinka V přípravě jsou herní monitory se 480Hz obnovovací frekvencí

V přípravě jsou herní monitory se 480Hz obnovovací frekvencí

Mirek Kočí

Mirek Kočí

26. 7. 2021 10:37 1

U herních monitorů je dnes maximem 360 Hz, ale výrobci se chtějí posunout vpřed a hráčům nabídnout ještě lepší železo. V přípavě tak jsou modely se 480Hz obnovovací frekvencí.

Reklama
Reklama

Na nových ultrarychlých displejích pro herní monitory pracují firmy AU Optronics a LG Display. Jeden z panelů, na kterém pracuje LG Display, by měl mít úhlopříčku 24,5 palce a rozlišení Full HD, tedy 1 920 × 1 080 px. Alespoň o tom píše server Tom's Hardware s odvoláním na TFTCentral,  přičemž dodává, že k sériové výrobě tohoto panelu by mělo dojít až někdy v posledních kvartálu příštího roku. 

Z toho vyplývá, že první komerčně dostupné produkty by se mohly objevit až v první polovině roku 2023. AU Optronics vyvíjí v podstatě identický displej. Také má mít jen Full HD rozlišení a 480Hz obnovovací frekvenci.

480Hz monitory
480Hz monitory

Momentálně se můžeme jen domnívat, jaké technologie oba připravované displeje budou. Nabízí se TN, ale třeba firma AUO pro své velmi rychlé panely využívá technologii AHVA (obdobu IPS).

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning