valve-a-ubisoft-dostaly-od-francie-pokutu-za-porusovani-spotrebitelskeho-prava
Novinka Valve a Ubisoft dostaly od Francie pokutu za porušování spotřebitelského práva

Valve a Ubisoft dostaly od Francie pokutu za porušování spotřebitelského práva

Martina Lipertová

Martina Lipertová

20. 9. 2018 09:45 6

Společnosti Valve a Ubisoft od francouzských úřadů dostaly pokutu za porušování práv spotřebitelů na svých prodejních platformách Steam a Uplay. Francouzské autority vidí problém ve špatné specifikaci spotřebitelského práva na vrácení peněz nebo digitálních služeb do 14 dnů od nákupu.

Reklama
Valve a Ubisoft dostaly od Francie pokutu za porušování spotřebitelského práva
i Zdroj: PCTuning.cz

Ubisoft tuto možnost vůbec nenabízí, všechny nákupy na této platformě jsou konečné. 

Valve sice 14 denní lhůtu na vrácení peněz nabízí, ale váže se k ní podmínka, že hru nebudete hrát více než 2 hodiny. Pokud tuto dobu překročíte byť o jedinou minutu, váš nákup je také konečný jako v případě Uplaye.

Z pohledu prodejců, respektive herních vývojářů je spotřebitelské právo možná kruté – za 14 dní se totiž dá dohrát jakákoliv, byť i pořádně dlouhá hra jako je GTA V (v singleplayeru) – francouzské právo však žádné výjimky z tohoto pravidla nepovoluje, kromě obligátní ztráty práva na výměnu v případě, že produkt je zjevně poškozený, což by znemožnilo jeho další použití/prodej.

Pokuty za porušování spotřebitelského práva na Steamu a Uplay jsou poměrně malé. Valve musí zaplatit 147 000 eur (cca 3,9 milionu korun), zatímco Ubisoftu byla vyměřena částka 180 000 eur (cca 4,7 milionu eur). 

Zajímavé je, že společnosti ve Francii mohou vrácení peněz za digitální nákupy omezit, musí na to však patřičně upozornit a nechat uživatele zaškrtnout výslovný souhlas s touto skutečností. 

Vzhledem k nízkým pokutám se nejspíš ani jedna společnost proti verdiktu neodvolá, ale je dost pravděpodobné, že na Steamu a Uplayi brzy dojde ke změnám.

Zdroj: PC Gamer

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama