valve-definitivne-ukoncilo-podporu-systemu-windows-xp-a-vista-na-steamu
PCTuning Novinka

Valve definitivně ukončilo podporu systému Windows XP a Vista na Steamu

mirek-koci
Mirek Kočí
8. 1. 2019 18:00 4 Sdílej:

Společnost Valve s příchodem nového roku oficiálně ukončila na svoji herní platformě Steam podporu operačních systémů Windows XP a Windows Vista. Od 1. ledna tedy není možné klienta pro Steam na těchto platformách nainstalovat.

Reklama
Reklama

Pokud uživatelé budou chtít ke službě nadále přistupovat, musí přejít na novější verze systému. A to přinejmenším na sedmičky, u nichž bude podpora k dispozici patrně ještě několik let. Statistika Valve ukazuje, že Windows XP využívalo jen minimum uživatelů Steamu. Zaříznutí zmíněných systémů tak postihlo minimum hráčů.

Steam má přes 125 milionů registrovaných uživatelů (47 milionů denně aktivních) a platí za nejdůležitější distribuční kanál pro hry na Windows, Mac a Linux. Je zároveň spásou pro nezávislé vývojáře, kteří se na něj se svými tituly dostanou. Ti tak mohou tvořit zajímavé hry a ještě na nich vydělat.

Zdroj

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning