Valve potvrzuje, že Steam Deck dorazí na konci února
i Zdroj: Pctuning
Novinka Valve potvrzuje, že Steam Deck dorazí na konci února

Valve potvrzuje, že Steam Deck dorazí na konci února

David Jiránek

David Jiránek

14. 1. 2022 16:10

Společnost Valve se nechala slyšet, že hodlá dodržet termín vydání přenosné konzole Steam Deck. Aktuálně vývojáři testují produkční kusy handehldu.

Reklama

Poslední dva roky se nepojí jen s nedostatkem hardwaru, ale i s odklady. Zejména v herním průmyslu musíme brát data vydání s patřičným odstupem. Nejinak tomu bylo i u Steam Decku, který měl být již přes měsíc rukou prvních šťastlivců. Valve vydání konzole odsunulo na konec února a vypadá to, že se termín podaří dodržet.

Konzole Steam Deck je podle nedávného prohlášení opravdu připravená a rozesílání začne již koncem února. Na většinu uživatelů ovšem dojde řada až později.

Termín totiž platí zejména pro zájemce, kteří si jako první konzoli předobjednali. Nejeden trpělivý hráč jistě čeká až na první reálné testy a recenze handheldu. Aktuálně na webu Steamu visí informace, že se na nové zákazníky dostane řada po druhém kvartálu letošního roku. Pokud tedy nemáte předobjednáno, minimálně půl roku si počkáte.

Testování Steam Decků
i Zdroj: Pctuning
Testování Steam Decků

Autoři konzole dále zmiňují, že stále testují kompatibilitu jednotlivých her v kategoriích vstupu, obrazu, softwaru a doplňků. Více o kompatibilitě her s konzolí zjistíte v článku níže.

Vývojářům bylo údajně za minulý měsíc dodáno několik stovek zařízení, tudíž i herní studia mohou upravovat své tituly a zajistit plnou kompatibilitu.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro hodnocení a psaní komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Reklama
Reklama