vime-prvni-specifikace-a-podoba-graficke-karty-nvidia-gtx-990
PCTuning Novinka

Víme první: specifikace a podoba grafické karty nVidia GTX 990!

sam-sadovski
Sam Sadovski
1. 4. 2015 04:00 32 Sdílej:

Z uniklých informací umíme těžit - a to pořádně! Máme obrázek nadcházejicí karty nVidia GTX 990 spolu s výčtem jejích specifikací!

Reklama
Reklama

Jistě si pamatujete na článek o představení grafické karty nVidia GeForce GTX Titan X, o které se v rámci konference GDC 2015 postaral CEO společnosti Jen-Hsun Huang. Byla to však jen zástěrka pro ten pravý, tajný, výrobek. Donedávna o existenci grafické karty GeForce GTX2X 990 věděl jen malý okruh lidí, my vám však díky úniku informací přinášíme exkluzivní pohled na toto vskutku fascinujicí GPU.

Klepněte pro zvětšení
Klepněte pro zvětšení

Mělo by se jednat o nadcházejicí vlajkovou loď, se kterou společnost nVidia hodlá konkurovat řadě Radeon 300 výrobce AMD. Ihned poté, co se k nám do redakce dostaly informace o tomto "kousku", jsme kontaktovali zastupce firmy nVidia v ČR.

Bylo nám řečeno, že se opravdu jedná o legitimní obrázky pro budoucí propagační kampaň, spojenou s touto kartou. Taktéž jsme se dozvěděli, že se karta má čím pyšnit a mělo by se jednat o "trhače asfaltu" který hravě zarazí do země i některé SLI či CrossFireX konfigurace. Zdá se, že v tomto ohledu sebevědomí výrobci nVidia jistě nechybí.

Největších změn se karta dočkala zejména v délce - nejedná se o žádného drobečka, nýbrž takřka "pádlo" o délce 72,5 centimetrů.

Klepněte pro zvětšení

Problému menších prostorů pro grafické karty v počítačových skříních si je firma nVidia vědoma a proto dostane každý kupujicí karty GeForce GTX2X 990 navíc i nejnovější přírustek do portfólia značky nVidia  - nůžky na plech Tegra CUT+.

Bližší informace k tomuto GPU odmítla nVidia uvést - my však máme své zdroje. Přinášíme vám tedy podrobný výčet specifikací této karty s cenovkou zhruba 56 tisíc korun. Prozatím není známo, kdy se tato nová vlajková loď společnosti nVidia objeví na trhu, mohli bychom však pravděpodobně počítat s posledním čtvrtletím tohoto roku.

Zdroj: 1. duben

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning