VisionBook 14WQ LTE posunuje hranice mobility a konektivity na vyšší úroveň
i Zdroj: VisionBook 14WQ LTE
Novinka VisionBook 14WQ LTE posunuje hranice mobility a konektivity na vyšší úroveň

VisionBook 14WQ LTE posunuje hranice mobility a konektivity na vyšší úroveň

Redakce PCT

Redakce PCT

17. 3. 2022 08:14

Představen byl cenově dostupný a kompaktní notebook Umax VisionBook 14WQ LTE, který posunuje hranice mobility na další úroveň zejména díky své konektivitě včetně LTE mobilního připojení a skvělé vydrži na baterii až 12 hodin. Najde svoje uplatnění na cestách, v domácnostech, ve škole i menších firmách. Velmi dobrý výkon, grafické možnosti, moderní technologie, úsporný provoz, atraktivní design, kvalitní a velký displej, možnosti rozšíření, nízká hmotnost a skvělý poměr cena / výkon jsou hlavními benefity této novinky z dílny Umaxu. Potěší komfortní a velká klávesnice s českými i slovenskými znaky po celé šířce notebooku.

Reklama

Vždy připojený
Platforma Qualcomm Snapdragon 7c je speciálně navržena pro maximální konektivitu, kterou znáte z mobilních telefonů, včetně skvělé výdrže na baterii. S WiFI připojením a mobilním LTE připojením můžete získat přenosný počítač, který je vždy zapnutý a vždy připojen.

Moderní zařízení s Windows 11
Umax VisionBook 14WQ LTE splňuje parametry tzv. moderního zařízení s Windows 11 díky nízké hmotnosti, dlouhé výdrži na baterii, nízkému profilu a dalším technologiím. Notebook je určen pro cestování, domácí použití, pro přehrávání multimédií i pro kancelářské aplikace.

Osmijádrový procesor Qualcomm Kryo 468

VisionBook 14WQ LTE je postaven na mobilní platformě Qualcomm Snapdragon™ 7c s osmijádrovým procesorem Qualcomm Kryo 468 (8nm), který poskytuje skvělou odezvu i rychlou práci s více spuštěnými aplikacemi najednou. Výkonově tak významně převyšuje konkurenční procesory Intel Celeron. Integrovaná grafika Qualcomm Adreno 618 umožní uživatelům užívat si online hry i plynulé streamované video.  Snapdragon 7c je schopen zpracovat více než 5 bilionů operací za sekundu díky technologií Qualcomm Artificial.

4G LTE technologie

Pod zkratkou LTE se skrývá celý název Long Term Evolution. Tato technologie navazuje na současnou 3G síť a přináší vylepšení v několika ohledech. Tím nejzásadnějším je samozřejmě navýšení rychlosti v obou směrech – stahování i nahrávání. Použitá technologie modelu 14WQ LTE umožňuje rychlost aý 600Mbps resp. 150Mbbs pro upload. V praxi je rychlost samozřejmě o poznání nižší, neboť je dělena mezi spoustu jiných uživatelů, operátoři navíc často používají menší šířku kanálu.

Windows 11 Pro v češtině

Windows 11 Pro je nejnovější operační systém z dílny Microsoftu. Přináší přepracované prostředí, některé nové funkce, vyšší stabilitu a vyšší úroveň zabezpečení.

VisionBook 14WQ LTE posunuje hranice mobility a konektivity na vyšší úroveň
i Zdroj: PCTuning.cz

Nové tlačítko Start ve stylu MacOS

Microsoft přišel s přepracovanou nabídkou start a s nabídkami na hlavním panelu. Windows 11 má v základním nastavení ovládací prvky vycentrované na spodní liště a více připomíná konkurenční MacOS. Toto se dá přepnout do standardního vzhledu, na který jsme zvyklí z Windows 10, kdy jsou tlačítko Start a další ovládací tlačítka zarovnána vlevo.

Správa oken a obrazovek

Přepracovaný je systém pro správu oken a pracovních ploch. Organizaci pracovních oken usnadňují přednastavené šablony, které vám umožní rychle uspořádat okna podle přání. Virtuální pracovní plochy umožňují nastavit různé pozadí, a tak se můžete snadněji zorientovat, na které ploše se zrovna nacházíte.

Widgety

Z hlavní lišty jsou nyní dostupné widgety. Ty jsou zatím poměrně nedodělané. Umožňují připojit jen několik widgetů, které nabízí Microsoft. Navíc si žijí vlastním životem a nejsou propojené s ostatními aplikacemi.

Podpora Android aplikací

Tato fuknkce zatím není dostupná, brzy se má ale v novém systému objevit. Microsoft se ale nechystá implementovat obchod Google Play, nýbrž Amazon Appstore, kde je dostupné jen omezené množství aplikací. Každopádně tato funkce může být velmi zajímavá a osobně se na ní těším nejvíc.

Integrace MS Teams

Nová přepracovaná verze Teams je nyní dostupná přímo z pracovní lišty.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama