vodafone-rozsiril-pokryti-ceska-siti-5g
Novinka Vodafone rozšířil pokrytí Česka sítí 5G

Vodafone rozšířil pokrytí Česka sítí 5G

Mirek Kočí

Mirek Kočí

6. 2. 2021 15:54

Vodafone spustil pro zákazníky v Česku pátou generaci mobilních sítí 5G loni 1. října v pěti městech. Šlo o Karlovy Vary, Ústí nad Labem a Jeseník (města, se kterými operátor spolupracuje na uvedení nejmodernější technologie do praxe) a také o nejobydlenější oblasti České republiky – Prahu a Brno.

Reklama
Reklama

Zároveň už v říjnu jako první pokryl 5G signálem vybrané stanice pražského metra, které se tak dostalo mezi první 5G podzemní dráhy na světě. Nyní je 5G signálem alespoň částečně pokryto přes 130 měst i menších obcí, jde například o Aš i Český Těšín, Liberec i České Budějovice, dále třeba o Český Krumlov, Havlíčkův Brod, Vrchlabí, Kladno nebo Rokycany.

Signál 5G od Vodaonu pokrývá více než pětinu celé české populace, je dostupný pro zhruba 2 miliony obyvatel. Může za to navýšení počtu vysílačů. Zatímco v říjnu šlo o zhruba 80 základnových stanic, aktuálně už jde o více než 700 vysílačů.

 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning