vychazi-ostra-verze-dayz-pro-konzoli-xbox-one
Novinka Vychází ostrá verze DayZ pro konzoli Xbox One

Vychází ostrá verze DayZ pro konzoli Xbox One

Mirek Kočí

Mirek Kočí

28. 3. 2019 14:30

Po sedmi měsících vývoje a ladění v programu Game Preview právě vychází plná verze DayZ pro Xbox One. Hra nabízí konzolovým hráčům možnost zažít řadu dramatických příběhů o přežití v postapokalyptickém světě, pohlceném neznámou epidemií. Cíl hry je jasný: co nejdéle přežít bez ohledu na zvolené prostředky.

Reklama

Namísto tradičního lineárního příběhu od tvůrců z Bohemia Interactive nabízí DayZ otevřený svět, ve kterém si hráči vytváří své vlastní unikátní příběhy. Když se na serveru potká 60 hráčů, snažících se o přežití v otevřeném světě, může díky kompletně neskriptované hratelnosti vzniknout celá řada scénářů – krátká přestřelka na pár minut, ale i dlouhotrvající, napínavá přetahovaná o to, kdo přežije nejdéle, na kterou její účastníci dlouho nezapomenou.

Vydáním DayZ verze 1.0 pro Xbox One nic nekončí, ale naopak začíná. Tvůrci z Bohemia Interactive pokračují ve vývoji hry, kterou budou v následujících týdnech a měsících podporovat zdarma dostupnými updaty, jež přinesou nový obsah (zbraně a vozidla) a rozšíří stávající herní mechaniky.

Vydání DayZ na Xbox One by nebylo možné bez pomoci Xbox Game Preview komunity. Během předchozích sedmi měsíců si Game Preview verzi DayZ zahrálo přes 500 000 hráčů, kteří svými připomínkami pomohli hru vylepšit v celé řadě oblastí. Nejvýraznějšími úpravami v průběhu Game Preview prošlo ovládání, správa inventáře, ale i celkový běh hry. Všechny jmenované a další části hry do značné míry upravuje update vydaný společně s evolucí hry z Game preview.

Vydání verze pro Xbox One navazuje na vydání plné verze pro PC z prosince roku 2018. Podpora hry a vydávání updatů se samozřejmě bude v následujících letech týkat obou verzí hry, která vzešla z modifikace pro Arma 2 a později se proměnila v samostatnou hru. Od vydání Early Access pro PC verze v prosinci 2013 prošla DayZ výraznými změnami včetně přechodu na nový engine. Nynější verze DayZ běží na interní technologii Enfusion Engine od Bohemia Interactive.

Digitální kopii DayZ si majitelé Xbox One mohou pořídit přímo z Microsoft Store za 49,99 euro. PC verze DayZ je dostupná na Steamu a v průběhu roku 2019 dojde i k vydání PlayStation 4 verze.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama