vylepseny-oculus-rift-umi-promitat-filmy-na-nabytek-nebo-zmenit-barvu-vaseho-koberce
Novinka Vylepšený Oculus Rift umí promítat filmy na nábytek nebo změnit barvu vašeho koberce

Vylepšený Oculus Rift umí promítat filmy na nábytek nebo změnit barvu vašeho koberce

Ondřej Štěpánek

Ondřej Štěpánek

18. 9. 2014 06:00 4

O tom, že jsou headsety pro virtuální realitu jako je Oculus Rift pokrokem a zásadní technologií budoucích několika let, není jistě pochyb. O možnostech jejich možného využití se můžeme přesvědčit už teď u vylepšené verze tohoto VR headsetu z dílny výzkumníka Renalta F. Salas-Morena. 

Reklama

Ten byl schopen vytvořit předělanou verzi Rift, která umožňuje v kombinaci s patřičným software převádět různé efekty a aplikace do reálného prostředí člověka. Tato vylepšená verze je vybavená prostorovou RGB-D kamerou, která umí zachytit a vykreslovat prostředí vaší domácnosti.

Vylepšený Oculus Rift umí promítat filmy na nábytek nebo změnit barvu vašeho koberce
i Zdroj: PCTuning.cz

 

Software Dense Planar SLAM, který Moreno využívá, potom detekuje rovné plochy a umí na ně zobrazit různý obsah. Jinými slovy umí například do prostředí vašeho bytu promítat různé prvky a aplikace, jako je například prostředí webového prohlížeče nebo přehrávač videí. 

Mezi další možnosti může patřit například také změna barvy vašeho koberce, nebo malby na stěnách, Což můžete ocenit například při výběru nové podlahové krytiny, nebo pokud se rozhodujete, jakou barvou vymalujete. 

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama