Zpět na článek

Diskuze: Výrobní náklady iPhone 4 jsou 187 dolarů

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Uživatel bez registrace
Uživatel bez registrace
Level 1 Level 1
28. 6. 2010 17:39

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Takže se prodává jen 5x dráž než jsou náklady na jeho výrobu :cry:
- Type

zkill
zkill
Level 10 Level 10
28. 6. 2010 18:22

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Uživatel bez registrace Pracuji v jedené firmě produkující průmyslovou elektrotechniku. Máme velmi jednoduchý kalkulační vzorec konečné ceny výrobků:

náklady_na_materiál_a_zpracování * 3 = konečná_cena

Uživatel bez registrace
Uživatel bez registrace
Level 1 Level 1
28. 6. 2010 18:16

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Uživatel bez registrace Nesmysl, je to jen součást ceny elektronických součástek, bez práce, vývoje, výroby, case, příslušenství, distribuce, dopravy a spousty dalších věcí, skutečná cena bude klidně o desítky procent vyšší. Jinak 5x187 je 935 dolarů a nedotovaný iPhone stojí 500-600$. Proč v článku nenapíše, že je dražší na výrobu, než třeba Droid, který stojí skoro stejně?
- SNowie

GlaDOS
GlaDOS
Level 1 Level 1
28. 6. 2010 17:45

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Ale to je přece klasika. Ono je to jedno, jestli to je, nebo není špatné. Špatné je, že v česku bude stát 5x víc.

Vaio
Vaio
Level 1 Level 1
29. 6. 2010 14:26

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@GlaDOS boze ved to je tak so vsetkymi vyrobkami na svete vyroba stoji tolko a tolko . boze
to si potom jak predstavujete byznis ??
co ste uz nacisto hlupy?
jasne ze v byznise je v prvom rade snaha
naklady mat co najnizsie za ucelom vysokeho zisku .. volovia !

elukok
elukok
Level 1 Level 1
28. 6. 2010 21:57

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@GlaDOS jojo. Na jednu stranu je to chyba applu, protože prej přepočítává 1$ = 1euro a navíc si ještě operátoři a prodejci přičítaj takový sumy jenom za to že ho dovezou a nabídnou. Proto třeba já objednávám z USA, ale ideal to taky neni. Blbá záruka, musí se jailbreaknout atd... jednoduše hnus... :confused:

Dennder
Dennder
Level 1 Level 1
28. 6. 2010 23:44

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@elukok 1$ = 20.862 czk, 1€ = 25.745 czk.
Kupte zbozi za 1 $, dovezte do CZ, vynasobte tamni a mistni spotrebni dani, a jehle... vyjde Vam 1 € (+/-). Ale kdyz tvrdite, ze kupujete v USA, tak to musite zakonite vedet, ze? :)

zkill
zkill
Level 10 Level 10
28. 6. 2010 17:47

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Akorát že ten MEMS akcelerometre nevyrábí žádná firma SMT, ale je od ST Microelectronics. A to označení STM není název žádné firmy, je to NYSE označení.

ST je tak známá firma, že pokud ji naznají redaktoři tak je to opravdu žalostné.

Nibiru_cz
Nibiru_cz
Level 1 Level 1
29. 6. 2010 10:35

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

...je asi tak zajímavý údaj, jako cena jídla, kterou spořádá za měsíc zaměstnanec firmy vs. jeho plat :)

Nibiru_cz
Nibiru_cz
Level 1 Level 1
29. 6. 2010 11:14

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

...je asi tak zajímavý údaj, jako cena jídla, kterou spořádá za měsíc zaměstnanec firmy vs. jeho plat

CNN
CNN
Level 0 Level 0
29. 6. 2010 12:06

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

To nie su ziadne naklady, to uz mohli rovno skonstatovat, ze prvotne materialy z ktorych je Apfel vyrobeny su bezne pohodene na zemi v prirode a naklady su teda vlastne nulove. Achjo.

kalda69
kalda69
Level 1 Level 1
29. 6. 2010 14:36

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Uživatel bez registrace jj zapominaj ze taky neco stoji kompletace vsech tech dilu, coz je vlastne navic plat lidi v tovarne, energie, vyvoj taky neco stoji a urcite by se naslo jeste plno veci kdybych jen tak nepalil od boku co me napadne

T_xy
T_xy
Level 1 Level 1
29. 6. 2010 19:09

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Uživatel bez registrace @kalda69: Kompletace stála u minulé verze 7$, tady se to asi moc lišit nebude, ale dalších nákladů je spousty. Celkem by mě zajímalo, jak zjišťovali cenu těch součástek, Steve to určitě u Farnella nenakupuje, bylo by zajímavé se dozvědět, jak to chodí při takových objemech. Nehledě na to, že třeba takovej kondík může být za desetník ale taky za 10 korun a od pohledu se to nepozná.

Reklama
Reklama