vysledky-nvidia-za-prvni-kvartal-dle-ocekavani
Novinka Výsledky NVIDIA za první kvartál - dle očekávání

Výsledky NVIDIA za první kvartál - dle očekávání

Z. Obermaier

Z. Obermaier

11. 5. 2013 09:14 24

Výsledky prvního čtvrtletí jsou tradičně slušné, přesně dle předpovědí z konce předchozího období

Reklama
Reklama
Výsledky NVIDIA za první kvartál - dle očekávání

Nemá cenu to nijak natahovat, dnešní zpráva bude jen taková "bleskovka". V době, kdy se AMD potácí nad propastí, se ztrátou 1,33 miliard dolarů za poslední rok, Nvidia se stále udržuje v zisku. Stoupání akcií AMD v těchto týdnech odráží očekávání prodejů nové konzole, poté co dojde k vystřízlivění, klesnou opět nad dva dolary. Pokud se podíváme na dva roky zpět, byl čistý čtvrtletní zisk Nvidie vždy kolem 50-70 milionů dolarů. Minulý kvartál (Q4/13) byl výjimečný, zřejmě se na něm podepsala velká zásilka Tesla karet pro super počítač Titan. Nvidia tak hojná čtvrtletí běžně nemá. Toto čtvrtletí se tedy vše vrátilo do normálu. Tržby byly 954 milionů dolarů, čistý zisk po všech odpisech 78 milionů dolarů. Marže je na skvělých 54 procentech.

Je také vidět, že řízení a analýza firmy funguje na jedničku: Podíváme-li se do zprávy z minulého kvartálu, Nvidia odhadovala svůj zisk takto: Hrubé tržby 940 milionů +/- 2 procenta (splněno). Marže se měla držet v rovině s předchozím kvartálem 53 procent (v reálu je ještě o pár procent vyšší). Provozní náklady odhadovala Nvidia na 430 milionů, jsou 435 milionů (splněno). Jak je tedy zřejmé, jsou na trhu i firmy jež i v krizi udržují stabilní zisk, není to tedy krizí a schopnosti řízení a nabídkou. Krize PC průmyslu se tedy zřejmě drží jen slabých firem, s bídnou a nudnou nabídkou, což dokládá AMD a jeho smutná bilance.

Zdroje: NVidia

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Pctuning