wifi-v-prazskem-metru-vyuziva-stale-vice-uzivatelu
Novinka WiFi v pražském metru využívá stále více uživatelů

WiFi v pražském metru využívá stále více uživatelů

Mirek Kočí

Mirek Kočí

19. 4. 2018 12:00 3

Už půl roku funguje v šesti stanicích metra pilotní projekt unikátního online bezpečnostního informačního WiFi systému. Cestující využívají vezdrátové připojení ve stanicích metra Florenc na trase B a C, Hlavní nádraží, Pražského povstání, Náměstí Republiky a Smíchovské nádraží stále více.

Reklama

Z nejnovějších dat společnosti Telematika, jež bezpečnostní informační systém pro DPP vyvinula, vyplývá, že ve špičkách (ráno nebo večer) se on-line připojí až 500 uživatelů. Největší nápor zažívá WiFi systém v šesti stanicích pražského metra kolem páté večer. Měsíčně si cestující přes WiFi stáhnou zhruba 8,5 TB dat.

„Praha se neustále snaží vylepšovat systém informování cestujících a Pražanů obecně o aktuální dopravní situaci, abychom jim byli schopni velmi rychle předat potřebné informace zejména při mimořádných událostech. Systém WiFi ve stanicích metra se ukázal jako velmi užitečný a využívaný nástroj. Pilotní provoz potvrdil, že jde o jednu z cest, na kterou stojí za to se vydat dál,“ uvedl Petr Dolínek, náměstek primátorky pro dopravu, sport a volný čas.

WiFi v pražském metru využívá stále více uživatelů
i Zdroj: PCTuning.cz

„Měsíčně nyní registrujeme 127 000 unikátních aktivních zařízení připojených na bezpečnostní informační WiFi systém. Máme radost z toho, že počet uživatelů každým měsícem narůstá. Je to důkaz, že internet v metru má své pevné místo. Usilujeme o to, aby byl již brzy dostupný po celém úseku metra včetně tunelů,“ říká Martin Gillar, generální ředitel a předseda představenstva DPP.

Ve vestibulech šesti pilotních stanic metra je rozmístěno celkem 75 vysílacích bodů pro WiFi. Cestující díky WiFi síti dostávají on-line dopravní informace o pražské MHD, kulturních událostech a další aktuality. DPP umožňuje v případě mimořádných situací cestující okamžitě informovat a předávat jim bezpečnostní pokyny nebo informace o náhradním spojení. Tento WiF systém je uživatelsky přívětivý. Přihlášení se do unikátního bezpečnostního systému je totiž možné na dvě kliknutí.

Zdroj: DPP

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama