wii-je-v-evrope-a-je-ho-nedostatek
Novinka Wii je v Evropě - a je ho nedostatek

Wii je v Evropě - a je ho nedostatek

Stančík Martin

Stančík Martin

8. 12. 2006 00:00 4

Nová konzole od Nintenda se dnes dostala oficiálně do Evropy a ihned je jí nedostatek, hráči musejí stát v dlouhých frontách.

Reklama

Nintendo, které Wii již vydalo v USA i Japonsku, prohlásilo, že v Evropě očekává vyprodání všech kusů hned první den. Celosvětově bylo a bude tento rok do obchodů dodáno na čtyři miliony kusů Wii, přesný počet pro Evropu není znám. Hráči pak BBC psali, že i před-objednávky nebyly splněny. Ihned po vydání se pak ve Velké Británii na eBay objevilo na 1200 kusů Wii.

Wii je v Evropě - a je ho nedostatek
i Zdroj: PCTuning.cz

"Wii jsem si před-objednal na Play.com 15. září s nějakým softwarem," napsal BBC Simon Ball z Walesu. "A dnes mi přišla zpráva, že moje objednávka nebude zpracována do Vánoc." Podobnou zkušenost má i Claire Inglesby z Liverpoolu. "Konzoli jsem si před-objednala z obchodu Woolworths v listopadu, abych ji měla pro svého syna k Vánocům. Dnes mi došel e-mail, ve kterém stojí, že Nintendo nedodalo dostatek kusů, takže na mě nevyšlo," napsala pro
BBC News.

Wii je v Evropě - a je ho nedostatek
i Zdroj: PCTuning.cz

Mluvčí britského řetězce řekl, že by všechny objednávky měly být splněny do příští středy. Není však jasné, zda zůstanou po uspokojení předplatitelů nějaké konzole vůbec v obchodech. Odezva na Wii, jež se ve Velké Británii prodává za 179 liber, je pak mezi zákazníky a odborníky velmi dobrá.

Zdroj: BBC

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama