wikipedia-zacina-s-cenzurou
Novinka Wikipedia začíná s „cenzurou“

Wikipedia začíná s „cenzurou“

Martin Stančík

Martin Stančík

26. 8. 2009 00:00 1

Online encyklopedie Wikipedia zahájí kontrolu zveřejňovaných článků  

Reklama
Reklama


Kontrola se bude týkat stránek o žijících lidech a stránek některých organizací. Je to radikální změna pro projekt, který až doposud stál na tom, že každý může měnit téměř vše. Podle mluvčího bude zkušební provoz zahájen v horizontu několika týdnů. Účelem je odstranit některé kontroverzní články. První kdo s touto myšlenkou přišel, byl zakladatel Wikipedie Jimmy Wales, ale setkal se s vlnou protestů z řad uživatelů.

Wikipedia začíná s „cenzurou“

Dvouměsíční zkouška systémů „schválených revizí“ bude probíhat na anglické verzi Wikipedie. To bude znamenat, že všechny změny provedené novými nebo neznámými uživateli, budou před uveřejněním schváleny editorem. Hlavním důvodem k tomuto kroku bylo opakované uvádění zavádějících informací v některých článcích. Například v lednu se objevilo na stránce amerického senátora Roberta Byrda, že zemřel. Moderátoři také museli uzamknout stránku po smrti Michaela Jacksona jeho stránku, protože se na ní začali množit spekulace o příčině jeho úmrtí.
 

Zdroj: BBC

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Pctuning