Windows Media Player plugin pro Firefox 2.0
Microsoft vydává oficiální Windows Media Player plugin pro Firefox 2.0, který je kompatibilní i s Windows Vista.
Tento nový plugin nahrazuje dříve vydaný, který obsahoval chyby. Microsoft se tímto krokem chce více přiblížit Open Source komunitě, která jej nesčetněkrát kritizovala za málo aktivní přístup.
Plugin je k dispozici na oficiálních stránkách Firefoxu a je kompatibilní se 32 a 64bitovou verzí Windows XP SP2 a Vista. Je také zpětně kompatibilní s Windows Media Player 6.4 a podporuje OCX skripty.
Podle posledních informací analytické společnosti XiTi se podíl Firefoxu na poli prohlížečů blíží k 25%. Nejvíce se Firefox používá ve Slovinsku (41,3%) a Finsku (41,3%). V globálním pohledu vede Oceánie s 24,8% následována Evropou s 24,1% a Severní Amerikou s 15,1%.