windows-mobile-tratily-temer-tretinu-podilu-na-trhu
Novinka Windows Mobile tratily téměř třetinu podílu na trhu

Windows Mobile tratily téměř třetinu podílu na trhu

Martin Stančík

Martin Stančík

13. 11. 2009 17:11 9

Windows Mobile podle společnosti Gartner za poslední rok ztratily 28% podílu na trhu se smartphony.  

Reklama


Podle dnes vydané studie analytické firmy Gartner měly Windows Mobile ve třetím čtvrtletí roku 2008 na trhu se smartphony 11% podíl - o rok později to bylo pouhých 7.9%, zatímco podíl iPhonu od Apple stoupl z 12.9% na 17.1%. Výrobce telefonů BlackBerry, společnost RIM, si pak polepšila z 16% na 20.8%. Podíl operačního systému Symbian na trhu spadl z 49.7% na 44.6%, což je desetiprocentní propad.

Windows Mobile tratily téměř třetinu podílu na trhu
i Zdroj: Pctuning

Operační systém Adroid od Googlu ve třetím čtvrtletí roku 2008 ještě žádný podíl neměl, neboť byl teprve krátce na trhu. V tom samém období tohoto roku se však tento OS od Googlu mohl chlubit 3.9% zastoupením. WebOS od Palmu měl 1.1% a operační systémy postavené na Linuxu zaujímaly 4.7% trhu. Z těchto čísel podle expertů vyplývá jasný trend - Windows Mobile nezvládají nápor konkurenčních systémů a jejich podíl bude nejspíše dále upadat.

Zdroj: ZDNet
 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning