Wolverine V2 od Razeru je prvotřídní ovladač pro Xbox i PC
i Zdroj: Razer
Novinka Wolverine V2 od Razeru je prvotřídní ovladač pro Xbox i PC

Wolverine V2 od Razeru je prvotřídní ovladač pro Xbox i PC

Redakce PCT

Redakce PCT

13. 3. 2023 08:00 2

Společnost Razer je dlouhodobě synonymem kvalitního vybavení pro hráče, kteří očekávají od svých periferních zařízení nadstandardní výkon i design. Nejinak je tomu v případě univerzálního herního ovladače Razer Wolverine v2 Chroma.

Reklama

Ten lze využít jak s nejnovější generací konzolí Xbox Series X a Series S, tak pro hraní na starší osmé generaci konzolí, tedy na zařízeních z rodiny Xbox One. Ovladač je kompatibilní také s osobními počpítači se systémem Windows 10 nebo Windows 11, a může tak být skvělým doplňkem v domácnosti, která si předplácí kombinované předplatné Game Pass Ultimate od Microsoftu. 

Mechanika znamená bezkonkurenční rychlost

Tlačítka na přední straně ovladače i D-Pad využívají technologie Mecha-Tactile, která je obdobou plně mechanických klávesnic pro profesionální použití. Mechanický stisk je registrován přesněji a především rychleji, než to umí tlačítka s tradičními (a nutno říci, že levnějšími) membránami. Společnost Razer proto tento ovladač cílí zejména na hráče kompetitivních her, ve kterých může každá milisekunda představovat rozdíl mezi virtuální likvidací protivníka a vlastní porážkou. 

Wolverine V2 od Razeru je prvotřídní ovladač pro Xbox i PC
i Zdroj: Pctuning

Tradiční zelená barva značí kompatibilitu s konzolemi Xbox aktuální i předchozí generace

Obrovským lákadlem druhé generace ovladače Wolverine (pořídíte na CZC.cz) je celkem šestice multifunkčních tlačítek, programovatelných pomocí aplikace Razer Controller Setup for Xbox. Konkrétně jde o dvojici tzv. bumperů a čtveřici triggerů na zadní straně ovladače. Ty se mohou hodit jak pro rozšíření arzenálu pohybů ve střílečkách, tak například v závodních hrách (série Forza) nebo pro ovládání populárního Flight Simulatoru, který je jednou z exkluzivit konzole Xbox. 

Plně přizpůsobitelné funkce i vzhled

Funkční tlačítka mají dle výrobce udávanou životnost minimálně 3 miliony kliků a také sníženou vzdálenost aktivace, pouhých 0,65 mm – o 0,35 milimetrů méně, než je standard u membránové technologie. Ty, kteří mají v plánu s ovladačem strávit mnoho dlouhých dnů a bezesných nocí, jistě potěší i plně vyměnitelné krytky palců pro dvojici analogových páček. Zadní páčky je možné kdykoliv přepnout mezi závodním a FPS režimem a nastavit tím jednoduše hloubku maximálního stisku. 

Wolverine V2 od Razeru je prvotřídní ovladač pro Xbox i PC
i Zdroj: Pctuning

Bezkonkurenční odezva tlačítek i vyměnitelné kloboučky analogů. V Razeru vědí, co pravidelné hráče trápí nejčastěji, a umí jim vyjít vstříc

Skvělý ovladač se pozná nejen podle pokročilých funkcí, ale i tím, že je ozdobou každého herního pokoje. A právě v této kategorii hraje Wolverine V2 skutečně první housle díky podsvícení Razer Chroma RGB. Vychutnat si tak můžete 16,8 milionu barev i nesčetně speciálních efektů, které lze spustit prostřednictvím oficiální Xbox aplikace. U vybraných herních titulů lze navíc počítat s plnou podporou adaptivního podsvícení, která zajistí větší imerzi do herního univerza právě prostřednictvím barevného sladění s aktuální scénou na obrazovce. 

Potěší profíky i příležitostné hráče

Velkou pozornost věnovali v Razeru také ergonomii. Úchyty a kontury byly navrženy ve tvaru písmene L, což podle designérů umožňuje přirozené, „nenucené“ držení ovladače klidně několik hodin v kuse. Kvalitní pogumování rukojetí by mělo zabránit vyklouznutí ovladače v případě, že se vám zapotí v rámci frenetického virtuálního střílení ruce. Váha zařízení je pouhých 270 g, připojíte jej pomocí třímetrového USB-C kabelu a samozřejmostí je 3,5mm audio výstup a vstup pro mikrofon. 

Wolverine V2 od Razeru je prvotřídní ovladač pro Xbox i PC
i Zdroj: Pctuning

Ovladač zaujme čtveřicí triggerů na zadní straně, které představují nadstandard oproti běžné specifikaci Xbox-kompatibilních ovládacích zařízení

Firma Razer nový ovladač propaguje jako zařízení pro profesionální gamery i širokou veřejnost, se špičkovou přesností a jasnou hmatovou odezvou. A přesně to můžete od ovladače Razer Wolverine v2 Chroma očekávat. Navíc vypadá skutečně skvěle a ladí s konzolemi z rodiny Xbox, ať už ve vašem pokoji máte starší Xbox One nebo novější Xbox Series. Možnost připojit ovladač k PC a užít si rozšířený katalog herních titulů je pak příjemnou třešničkou na tomto chuťově vyladěném dortu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning