x2-kimera-4007-levna-herni-klavesnice-s-drsnym-vzhledem-a-tremi-barvami-podsviceni
PCTuning Novinka

X2.Kimera 4007: levná herní klávesnice s "drsným" vzhledem a třemi barvami podsvícení

ondrej-stepanek
Ondřej Štěpánek
26. 5. 2015 09:00 10 Sdílej:

Divize herních komponent firmy Spire, značka X2 nyní uvádí na trh svoji novou herní klávesnici pro nenáročné uživatele, kterou nazvala X2.Kimera 4007. 

Reklama
Reklama

Jelikož se jedná o cenově dostupnou klávesnici s cenovkou pod 1 000 Kč, nemůžeme počítat s mechanickými spínači. Klávesnice je tedy založená na tradiční membráně. Zákazníky by měla oslovit hlavně svým agresivním futuristickým designem, řadou makro kláves a anti-ghosting technologií až pro 26 kláves. Výrobce zmiňuje také využití kvalitních materiálů. Ze snímků je však patrné, že klávesnice je vyrobená zejména z ABS plastu. 

 

Celkové rozměry klávesnice jsou 51,2 × 21 × 3,15 cm a její hmotnost mírně přesahuje 1 kg. Veškeré klávesy jsou také podsvícené pomocí LED. Hráči mohou volně přepínat mezi třemi barvami podsvícení. Na výběr je z červené, modré a fialové barvy. Podsvícení můžeme samozřejmě také zcela vypnout. Zvolit lze také intenzitu jeho jasu. Kromě tradiční palety kláves najdeme na modelu Kimera také pět makro kláves označených jako G1 - G5, které ocení hlavně hráči. 

 

Pro připojení využívá klávesnice 1,5m dlouhý kabel. Výrobce také zmiňuje, že životnost klávesnice, resp. membrány kláves by měla dosahovat až 5 000 000 úhozů. Klávesnici lze připojit k počítačům s operačními systémy Windows 2000 / XP / ME / Vista / 7 / 8, Android a Linux. 

 

Cena klávesnice by se měla na evropském trhu pohybovat přibližně okolo částky 33 euro vč. DPH, což je v přepočtu přibližně 900 Kč. 

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning