Xbox se bude rozšiřovat i na Switch 2, potvrdil Phil Spencer
Xbox se v posledních měsících nechal slyšet, že jejich strategie vydávání her na co nejvíce platformách bude do budoucna tou hlavní. Phil Spencer, ředitel Microsoft Gaming, to pak jen dále potvrzuje.
Postupem času bylo jasné, že se Xboxu už nepodaří porazit své konkurenty z hlediska prodejů konzolí. To ale nebyla strategie Xboxu – kromě předplatného Xbox Game Pass se chce Xbox rozšiřovat se svými hrami za hranice svých systémů. Stejně tak se Xbox zbaví exkluzivit a bude si držet maximálně časové exkluzivity, které časem přejdou i na další platformy.
A další potvrzení přišlo v rozhovoru Gamertag Radio, kde Phil Spencer řekl, že nadcházející Switch 2 bude rozhodně úspěch a těší se, až si lidé „zahrají hry, které jsme postavili, a použijí služby, které nabízíme, a to na maximálním množství zařízení, které bude možné. Těším se, až Nintendo podpoříme hrami, které máme na Xboxu.“
Xbox se tak ještě více než dříve bude soustředit na rozšíření svých her. Už teď se na PlayStation dostává Pentiment, Hi-Fi Rush, Sea of Thieves či Grounded. Spekuluje se také o Gears of War či Halo.