xiaomi-app-store-slavi-miliardu-stazenych-aplikaci
Novinka Xiaomi App Store slaví miliardu stažených aplikací

Xiaomi App Store slaví miliardu stažených aplikací

Mirek Kočí

Mirek Kočí

1. 9. 2013 05:30 1

Čínský výrobce chytrých mobilních telefonů s Androidem oznámil, že jeho elektronický obchod zaznamenal už miliardu úspěšných pokusů o stažení aplikace. Významného milníku se podařilo dosáhnout za rekordně krátkou dobu 391 dní. Z Xiaomi App Store se stal v krátkém čase pátý největší obchod s mobilním softwarem v Číně.

Reklama

Nepřehlédněte:

TAKHLE VYPADAJÍ CHYTRÉ HODINKY SAMSUNG GALAXY GEAR!

Smartphony Xiaomi mají v nejlidnatější zemi světa téměř kultovní status. Výbava některých modelů je špičková ve všech ohledech, cena pak překvapivě nízká. Operačním systémem je vždy Android obohacený o nadstavbu MIUI.

Elektronický obchod pro smartphony Xiaomi dnes eviduje více než 17 milionů aktivních účtů. Uživatelé denně stáhnou zhruba 5 milionů aplikace a her. Za stejný časový úsek je pak zaznamenáno také 1,3 milionu vyhledávaní.

Firma, která za první polovinu letošního roku prodala dohromady 7,03 milionu telefonů, získala před několika dny na svou stranu velkou posilu. Do jejího vedení míří bývalý viceprezident Androidu Hugo Barra, jehož úkolem bude vytvořit strategii, která Xiaomi pomůže uspět na globálním trhu.

Zdroj:  TheNextWeb

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama