xiaomi-dokoncuje-tovarnu-na-vyrobu-5g-telefonu
PCTuning Novinka

Xiaomi dokončuje továrnu na výrobu 5G telefonů

mirek-koci
Mirek Kočí
22. 11. 2019 11:00 Sdílej:

V rámci konference World 5G Convention v Pekingu zaznělo, že společnost Xiaomi dokončuje výstavbu továrny, ve které se budou produkovat prémiové smartphony s podporou sítí 5G. Zahájení provozu závodu s vysokou mírou automatizace výroby je plánováno na příští měsíc.

Reklama
Reklama

Podle šéfa Xiaomi Lei Juna bude fabrika schopná vyprodukovat každou minutu 60 chytrých telefonů, každou sekundu tedy může vzniknout jeden telefon. Teoretický je továrna schopna ročně vyrobit více než 30 milionů mobilů. V první fázi ale Xiaomi počítá s pouhým milionem vyprodukovaných zařízení za rok.

V komplexu o rozloze 187 000 metrů čtverečních se kromě automatizovaných výrobních linek mají nacházet i laboratoře pro vývoj 5G. Pro Xiaomi je technologie 5G důležitá. Firma už dopředu avizuje, že v nadcházejícím roce uvede do prodeje minimálně deset telefonů s podporou 5G.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning