xiaomi-mi-9-se-v-cine-vyprodalo-za-mene-nez-minutu
Novinka Xiaomi Mi 9 se v Číně vyprodalo za méně než minutu

Xiaomi Mi 9 se v Číně vyprodalo za méně než minutu

Mirek Kočí

Mirek Kočí

10. 3. 2019 18:00 1

Xiaomi prostřednictvím svého internetového obchodu začalo na domovském trhu prodávat svůj nový top model Mi 9. Zájem o novinku byl tak obrovský, že výrobce musel po 57 sekundách oznámit, že je vyprodáno. Uvedl to server Gizmochina.com.

Reklama

Otazník visí nad tím, kolik přístrojů šlo v první vlně vlastně do prodeje. První várka přístrojů by však mohla čítat zřejmě milion kusů smartphonů. Připomeňme, že předchůdce Mi8 z nabídky internetového obchodu zmizel za pouhých 37 sekund. V jeho případě však v nabídce bylo podstatně méně kusů.

Největším lákadlem novinky Xiaomi Mi 9 je pořizovací cena. Zároveň se telefon chlubí ale i skvělou výbavou, která je běžná pro mnohem dražší přístroje, u nichž se ceny pohybují klidně i nad hranicí 20 000 Kč. Například v tuzemských obchodech se model Xiaomi Mi 9 s 128 GB paměti nabízí od 13 612 Kč.

Xiaomi Mi 9 se v Číně vyprodalo za méně než minutu
i Zdroj: PCTuning.cz

Xiaomi Mi 9 má protáhlý 6,4palcový AMOLED displej s módním kapkovitým výřezem pro selfie kameru v horní části. Rozlišení tohoto panelu, který mimochodem zakrývá 90,7 % čelní plochy, je 2340 × 1 080 obrazových bodů.

Pracovní tempo udává procesor Snapdragonu 855. Vysoký výkon je jistě zásluhou také 6 GB operační paměti, úložný prostor pak nabízí v základním provedení kapacitu 64 GB. V prodeji bude i 128GB varianta. Čtečka otisků prstů je u „devítky“ integrovaná v displeji. Zadní strana smartphonu naopak patří trojitému fotoaparátu, který patří mezi absolutní špičku, jak dokázal test odborného webu DxOMark. V oblasti natáčení videa pak je Mi 9 aktuálně vůbec tím nejlepším telefonem na trhu.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama