xiaomi-uz-testuje-telefon-s-fotoaparatem-pod-displejem
Novinka Xiaomi už testuje telefon s fotoaparátem pod displejem

Xiaomi už testuje telefon s fotoaparátem pod displejem

Mirek Kočí

Mirek Kočí

8. 9. 2020 11:00

Není žádným tajemstvím, že Xiaomi plánuje uvést na trh smartphone se selfie kamerou pod obrazovkou, ale málokdo asi očekává, že k tomu dojde ještě letos. Podle nejnovějšího úniku bude první telefon s tímto řešením uveden na trh v říjnu nebo listopadu.

Reklama

Na smartphone Xiaomi s předním fotoaparátem pod displejem už se můžeme dokonce podívat s předstihem na prvním videu. Překvapením je, že zadní strana dosud neuvedeného mobilu je naprosto identická se zadní stranou modelu Mi 10 Ultra.

Je tak dost dobře možné, že čínský výrobce bude chtít vydat Ultru s kamerou pod obrazovkou. Na druhou stranu, video sice telefon ukazuje, v akci selfie kamerku ale nevidíme a důvodů, proč tomu tak je, může být několik.

Xiaomi Under display Camera Phone, Rear Panel is same like Mi 10 Ultra, so it can be launching till Oct-Nov
Retweet Appreciated#Xiaomi #Mi10Ultra #UnderdisplayCamera@Xiaomi pic.twitter.com/qxvFcNdZU2

— Sahil Karoul (@KaroulSahil) September 4, 2020

Za prvé, ten, kdo video natáčí, chce zůstat v anonymitě. Za druhé, jedná se stále o prototyp, který za všech situací nefunguje správně. A za třetí, video je podvržené, upravené a průstřel softwarově zamaskován. Ať už je to v každém případě jak chce, následující měsíce budou ve znamení foťáků pod displejem.

Společnost Xiaomi o prázdninách oznámila, že jí podařilo všechny problémy vyřešit a že smartphony s kamerou pod displejem začne brzy vyrábět. Firmě se podařilo odstranit problémy jak s kvalitou fotografií, tak i neviditelností na displeji. Co je jasné už nyní, že technologie se zpočátku dostane do dražších přístrojů.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama