xigmatek-maverick-s-nova-rada-napajecich-zdroju-stredni-tridy-se-zkracenym-formatem
PCTuning Novinka

Xigmatek Maverick S: nová řada napájecích zdrojů střední třídy se zkráceným formátem

Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
5. 11. 2014 12:00 Sdílej:

Společnost Xigmatek chystá na trh uvést svoji novou řadu semi-modulárních napájecích zdrojů, které budou k dostání ve zkráceném formátu a potěší poměrně solidní cenu.

Reklama
Reklama

Jedná se o zdroje střední třídy, které by si zákazníky měly získat zejména cenou výrazně nižší než 100 dolarů (2 200 Kč). Nicméně přesné ceny doposud výrobce nezveřejnil. Zdroje jsou navíc navržené tak, aby je šlo využít v počítačových skříních se základními deskami ATX i micro-ATX. 

 

Zdroje této řady totiž odpovídají formátu PS3, který má stejnou výšku a šířku jako standardní ATX zdroje, nicméně jejich hloubka je výrazně menší. Rozměry všech tří modelů série jsou tedy 150 × 85 × 123 mm (š × v × h). Výrobce by však na trh měl uvést také ATX verze těchto PSU s plnou hloubkou 158 mm.

 

Vybrat si budeme moci ze třech výkonnostních variant a to 400, 500 a 600 wattů. Všechny modely jsou ochlazovány pomocí 120mm ventilátoru, který je regulovatelný pomocí pulzní šířkové modulace (PWM). Všechny modely se mohou pochlubit také certifikací 80 PLUS Bronze, která by měla zaručovat účinnost až 85 % při 50% zatížení. Všechny modely zároveň splňují standard ATX 2.3/EPS 2.92.

 

Konstrukce všech modelů je částečně modulární. Jinými slovy jsou k nim na pevno připájeny základní kabely a zbytek kabeláže si může uživatel dle potřeby připojit. Společným jmenovatelem všech kapacitních variant Maverick S je také využití jedné +12V napájecí větve a aktivní PFC. Nechybí ani všechny běžné ochranné prvky včetně ochran proti přepětí, podpětí, přetížení a zkratu a podpora stavů C6, které jsou nutné pro napájení procesorů řady "Haswell".

Zdroj: techPowerUp

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning