zakaze-cina-online-hry
PCTuning Novinka

Zakáže Čína online hry?

martin-stancik
Martin Stančík
27. 7. 2009 22:00 5 Sdílej:

Čína zakázala přístup na webové stránky, které nabízejí či informují o online hrách, ve kterých se objevují mafiánské gangy.  

Reklama
Reklama


Ti, kteří zákaz poruší, budou prý "přísně potrestáni". Podle Ministerstva kultury podobné hry "podporují oplzlost, gambling a násilí" a "podkopávají tradiční čínskou morálku". Státní agentura Xinhua dále uvádí, že tyto hry podněcují lidi k podvodům, loupení a vraždění a oslavují gangsterský život, což má neblahý dopad na mladistvé. Ministerstvo bude od nynějška tvrdě trestat weby, které budou o těch hrách informovat či je dokonce podporovat.

Podle agentury Reuters je problém také v tom, že se čínská vláda před časem s gangy vypořádala, avšak v posledních letech čelí jejich návratu. Předpokládá se, že trh s online hrami v Číně v tomto roce oproti roku 2008 poroste o 30-50% - tržby se podle odhadů analytiků budou pohybovat mezi 3.5 a 3.9 miliardami dolarů. V miliardové Číně využívá internet více než tři sta milionů lidí a dvě stě milionů z nich hraje online hry. Čínská vláda v posledních měsících s cenzurou velmi přitvrzuje.
 

Zdroj: Reuters

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning