zdarma-stahnete-si-windows-8-developer-preview
Novinka Zdarma: stáhněte si Windows 8 Developer Preview

Zdarma: stáhněte si Windows 8 Developer Preview

Mirek Kočí

Mirek Kočí

14. 9. 2011 14:30 30

Netrpělivě očekávaná distribuce vývojářské verze je tady. Ke stažení je pro všechny, tedy nejen pro vývojáře nebo známé Microsoftu.

Reklama
Reklama

Microsoft v noci na dnešek zpřístupnil vývojovou verzi připravovaného operačního systému Windows 8. Ke stažení je zatím verze pro x86 architekturu, v 32bitové a 64bitové variantě. Protože se jedná o nefinální verzi softwaru, lze očekávat drobné chybky. Aktivace není nutná, potvrdil Microsoft. Chybí dále technická podpora, přítomen je pouze modul pro hlášení problémů.

S tím, jak bude vývoj pokračovat, má systém dostávat pravidelné aktualizace. Dostupné jsou celkem tři ISO soubory. První má velikost 4,8 GB, jeho součástí jsou i nástroje pro vývojáře. Zbylé dva mají po 3,6 GB (64bit verze) a 2,8 GB (32bit verze).

Verzi s integrovanými vývojářskými nástroji je možné instalovat jen jako čistou instalaci, ostatní dvě verze je možné nainstalovat přes existující instalaci Windows XP, Vista nebo Windows 7.

Windows 8 Developer Preview stahujte z této stránky. Steven Sinofsky, šéf vývoje Windows 8, během konference BUILD prezentoval Windows 8 v sestavení 8102. Jaké je k dispozici ke stažení, zatím nevíme. Dejte nám vědět v diskuzi.

Na závěr, jak se sluší a patří, vám přinášíme minimální hardwarové požadavky:

  • Procesor: s frekvencí 1 GHz (32bit nebo 64bit)
  • Operační paměť: 1 GB RAM (pro 32bit verzi) nebo 2 GB RAM (64bit verzi)
  • Místo na disku: 16 GB (pro 32bit verzi), 20 GB (pro 64bit verzi)
  • Grafická karta: s podporou DirectX 9 s WDDM 1.0 a vyššími

Zdarma: stáhněte si Windows 8 Developer Preview
i Zdroj: Pctuning

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning