zebricku-nejvykonnejsich-smartphonu-dominuje-samsung-galaxy-s6
Novinka Žebříčku nejvýkonnějších smartphonů dominuje Samsung Galaxy S6

Žebříčku nejvýkonnějších smartphonů dominuje Samsung Galaxy S6

Mirek Kočí

Mirek Kočí

3. 4. 2015 16:00 5

Nejvýkonnější chytrý telefon na světě vyrobil jihokorejský Samsung, vyplývá to z výsledků populární benchmarkovací aplikace AnTutu za první čtvrtletí letošního roku. Prvenství patří modelu Galaxy S6, s těsným odstupem ho následuje zahnutá novinka S6 edge.

Reklama

Novou generaci Galaxy S přestavil Samsung v Barceloně v předvečer zahájení letošního ročníku veletrhu MWC. Přesněji řečeno představil hned dva modely, Galaxy S6 a Galaxy S6 edge se zahnutým displejem. Díky použití nových materiálů nové smartphony získaly luxusní vzhled, ale výrobce nezapomněl ani na prvotřídní hardwarovou výbavu.

Přemíru výkonu oběma zajišťuje osmijádrový čip Exynos 7420, jehož čtyři jádra pracují na frekvenci 2,1 GHz a další čtyři na 1,5 GHz. V další výbavě nechybí 3 GB operační paměti typu LPDDR4 či čtečka otisků prstů, zabudovaná v domovském tlačítku.

Třetí místo podle uveřejněného žebříčku připadlo na HTC One M9, ve kterém bije čipová sada Snapdragon 810, o které se v posledních týdnech psalo zejména v souvislosti s přehříváním.

Do první desítky se rovněž probojovaly telefony Galaxy S5, Meizu MX4, Google Nexus 6 nebo Galaxy Note 4. Žebříček uzavírá OnePlus One, které lze konečně objednat už také z České republiky (více zde).

Statistika AnTuTu vychází z měření, která proběhla v období leden až březen. Za výslednou se bere vždy průměrná hodnota ze všech měření.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama