zemrel-zakladatel-spolecnosti-namco-masaya-nakamura
PCTuning Novinka

Zemřel zakladatel společnosti Namco Masaya Nakamura

Mirek Kočí
Mirek Kočí
31. 1. 2017 03:00 Sdílej:

V neděli 22. ledna ve věku 91 let zemřel Masaya Nakamura, který je známý jako otec populární hry PacMan. O smutné události informovala společnost Bandai Namco Holdings, kterou v šedesátých letech spoluzakládal.

Reklama
Reklama

Nakamura se narodil 24. prosince 1925. V roce 1948 vystudoval Národní univerzitu v Jokahamě a o sedm let později založil společnost Nakamura Manufacturing. Dnes firma pod hlavičkou Bandai Namco publikuje hry jako Dark Souls, Tales of Berseria či Ni No Kuni 2.

Podle Guinnessovy knihy rekordů je PacMan vůbec nejúspěšnější automatovou hrou v celé historii. Jejím tvůrcem je sice japonský vývojář Tóru Iwatani, protože ale hru zpopularizoval až arkádový kabinet od Namca, bývá za „otce Pac-Mana“ označován Nakamura.

V Pac-Manovi hráč ovládá žluté kolečko s ústy a okem v bludišti vyplněném tečkami, které musí všechny sníst. V úspěšném dokončení úrovně hráči brání barevní duchové…

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning