zivot-uvnitr-tajne-budovy-pro-bitcoin-mining
PCTuning Novinka

Život uvnitř tajné budovy pro bitcoin mining

sam-sadovski
Sam Sadovski
10. 2. 2015 08:00 8 Sdílej:

Internetový magazín Motherboard si v říjnu minulého roku udělal výlet do Číny a natočil krátké video o tajné budově plné elektroniky určené pro bitcoin mining.

Reklama
Reklama

Skupina čtyř společníků v Čínské provincii Liaoning vlastní šest tajných budov ve kterých se nachází bitcoin miny vydělávajicí 1,5 miliónů dolarů měsíčně (36,75 milionů korun.) Celá soustava šesti budov za měsíc vygeneruje zhruba 4,050 Bitcoinů při spotřebě 1,250 kWh za kterou se platí 80,000 dolarů měsíčně (v přepočtu skoro dva miliony korun.)

Při největší úspěšnosti dokáže každá z šesti stanic za den vydolovat až 100 bitcoinů a o jejich chod se stará skupinka techniků přičemž na každé stanici musí být i přes noc přítomen minimálně jeden pracovník, který řeší případné závady. K dispozici má postel i počítač, na kterém ve volném čase hraje hry a průběžně sleduje stav celého systému.


Zdroj: Motherboard

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning