znacka-archos-vyviji-svuj-vlastni-vr-headset-ktery-bude-stat-pouhych-35-dolaru
Novinka Značka Archos vyvíjí svůj vlastní VR headset, který bude stát pouhých 35 dolarů

Značka Archos vyvíjí svůj vlastní VR headset, který bude stát pouhých 35 dolarů

Ondřej Štěpánek

Ondřej Štěpánek

17. 10. 2014 12:00 5

Společnost Archos má patrně většina z nás spojenou s levnými tablety a chytrými telefony, nyní se však tato značka chystá zabrousit také na trh s headsety pro virtuální realitu.

Reklama

Zdá se totiž, že Archos pracuje na svém VR headsetu, který by měl konkurovat velkým jménům jako je Oculus Rift a to zejména cenou. Přibližně před týdnem jsme Vám přinesli zprávu o tom, že vlastní headset pro promítání virtuální reality VR One uvede na trh také značka Carl Zeiss za cenu 99 dolarů a stane se tak nejlevnějším headsetem pro virtuální realitu na trhu, nicméně Archos jde s cenou ještě výrazně níž.

Značka Archos vyvíjí svůj vlastní VR headset, který bude stát pouhých 35 dolarů
i Zdroj: PCTuning.cz

VR headset od značky Archos by totiž měl zákazníky stát pouhých 35 dolarů, což je v přepočtu méně než 800 Kč. Mělo by se jednat o prakticky nejlevnější zařízení tohoto typu, což bude samozřejmě znát i na použitých materiálech. Chystaný headset bude tudíž z převážné části vyrobený z ABS plastu a místo displeje bude moci využívat většinu současných běžných chytrých telefonů s velikostmi úhlopříčky od 4 do 6 palců. 

Oficiálního představení VR headsetu Archos bychom se měli dočkat buď již příští měsíc, nebo až v prosinci. Nicméně na trh by se mohl dostat ještě před Vánoci. 

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama