znacka-plextor-odhalila-svoji-novou-radu-ssd-pro-narocnejsi-uzivatele
Novinka Značka Plextor odhalila svoji novou řadu SSD pro náročnější uživatele

Značka Plextor odhalila svoji novou řadu SSD pro náročnější uživatele

Ondřej Štěpánek

Ondřej Štěpánek

9. 2. 2016 18:15 2

Firma Plextor rozšiřuje svoji nabídku SSD o několik modelů řady M6S Plus, která vychází ze starší série M6S. Přízvisko Plus zde značí, že disky by měly cílit na běžné uživatele s vyššími nároky na přenosovou rychlost a kvalitu.

Reklama

Nová řada SSD v sobě implementuje NAND flash paměťové čipy Toshiba A19 společně s řadičem Marvell 88SS9188. Tato kombinace zajišťuje u všech tří kapacitních verzí sekvenční rychlost čtení až 520 MB/s. Rychlost zápisu je pak závislá na zvolené kapacitní verzi. Na výběr je z variant s kapacitou 128 GB, 256 GB a 512 GB. 

Značka Plextor odhalila svoji novou řadu SSD pro náročnější uživatele
i Zdroj: PCTuning.cz

U verze s nejmenší kapacitou dosahuje sekvenční rychlost zápisu na 300 MB/s, zatímco u větších dvou až na 420, resp. 440 MB/s. Co se týče náhodného čtení a zápisu, zde se opět jednotlivé verze liší. Nejvyšší kupříkladu nabídne až 90 000 IOPS při čtení a 80 000 IOPS při zápisu. U disků je využito také technologií PlexTurbo data-caching a PlexCompressor pro ukládání a datovou kompresi. 

Fyzické proporce disků zahrnují 2,5" formát a 7mm tloušťku krytu. Pro připojení slouží tradičně rozhraní SATA III s přenosovou rychlostí až 6 Gb/s. O cenách bohužel zatím výrobce nepromluvil, nicméně bude se nejspíše jednat o dražší alternativy k řadě M6S, tudíž lze počítat s cenami od 2 000 do 8 000 Kč.

Zdroj: techPowerUp

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama