zverejneny-podrobnosti-o-chystane-ghz-edici-gtx-780-ti-od-gigabyte
PCTuning Novinka

Zveřejněny podrobnosti o chystané GHz edici GTX 780 Ti od Gigabyte

ondrej-stepanek
Ondřej Štěpánek
5. 12. 2013 07:00 4 Sdílej:

Gigabyte chystá vydání GHz edice high-end grafické karty GeForce GTX 780 Ti, která by měla vyrazit do boje proti Radeonu R9 290X.  

Reklama
Reklama

Z názvu je zřejmé, že karta bude továrně taktovaná na frekvenci přesahující 1 GHz hranici. Navíc by tato verze měla disponovat novým designem PCB se silnějším VRM. Karta je opět ochlazována za pomoci WindForce 3X 450W chladiče se třemi 100 mm ventilátory. Ten je tvořen z větší části hliníkovým pasivem, do něhož je teplo přiváděno ze základny pomocí pěti 8 mm měděných heatpipe trubic. Karta by měla výkonnostně překonat nedávno vydanou OC verzi stejné grafické karty. OC verze je sice továrně přetaktovaná, ale je založena na referenčním PCB.

Gigabyte GTX 780 Ti GHz Edition bude využívat 10+2 fázovou napájecí kaskádu (VRM), která je napájena pomocí dvou 8-pinových PCIe konektorů. Zmíněný chladič odvádí teplo přímo od VRM, pamětí a GPU. K ochlazování zadní části PCB poslouží černý backplate. 

A konečně specifikace karty, frekvence jádra byla přetaktována na 1085 MHz, přičemž boostovací frekvence dosahuje dokonce 1150 MHz. Výrobce poměrně překvapivě zachoval takt GDDR5 pamětí na 7 GHz. Nutno dodat že karta je založena na 28 nm jádru GK110. Kromě solidně zvýšené frekvence, se karta pochlubí také 2880 CUDA jádry, 240 TMU a 48 ROP. 3 GB GDDR5 pamětí pak využívají 384-bitové rozhraní.  

Výrobce se zatím nezmiňuje ani o datu vydání ani o ceně, což by se ale snad mělo v několika příštích dnech změnit. 

Zdroj: Wccftech

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning