Pokec o železe #001 - prastaré počítače, detailní recenze. M1 vs GeForce
PCTuning.cz Podcasty

Pokec o železe #001 - prastaré počítače, detailní recenze. M1 vs GeForce

4. 4. 2022 13:38 2
00:00:00
00:00:00
Michal Rybka Václav Vlček Miroslav Ježek Mirek Kočí

Michal Rybka, Václav Vlček, Miroslav Ježek, Mirek Kočí

Pozor pozor, na vědomost se všem dává, že tu máme nový podcast. Parta postarších páprdů vypráví o tom, jak za jejich mladých časů byly počítače lepší, levnější a žraly méně elektriky. Tak tomu dejte šanci, třeba se vám to bude líbít!

Tak za námi přišlo na poradě vedení, že mají opravdu vychytralý plán, jak zbourat žebříčky popularity, dostat se na vrchol a ještě ho překonat. Že musíme mít podcast. Podcast. Zopakovali to několikrát, aby bylo jasné, jak je to důležité. Je to moderní, mají to všichni, jak jsme vlastně bez toho mohli být. No takže když došly výmluvy proč to nejde, kdo je zrovna nemocný, komu se rozbil mikrofon, usmažila grafická karta a vypadnul proud, tak jsme si k tomu konečně sedli a ten pokec nahráli.

Sešli jsme se v hojném počtu, navíc osazenstvo budeme snad pravidelně střídat, aby se nám ty moudra neopakovaly a dostalo se na všechny autory PCTuningu. V prvním díle se tedy účastnili následující hardwaroví matadoři:

Vašek Vlček - dlouholetý šéfredaktor PCTuning, muž co chtěl zůstat na pozadí. A nevyšlo to.

Michal Rybka - jeho pravidelné úvahy si můžete přečíst každý pátek a pokud chcete víc, najdete ho v Levelu.

Mirek Kočí - nám dlouhá léta psal novinky a je to expert na telefony a cokoliv mobilního. 

Mirek Ježek - milovník starých herních klasik, věčně nespokojený odborník přes herní příslušenství a v poslední době i novinkář.

Doufám, že přimhouříte oko nad naší estrádou, děláme to poprvé. Někteří nahrávají na prskolety z první republiky, občas si nehlídají pusu a tak. Ale na tom zapracujeme a snad se otrkáme časem to půjde profesionálněji…

V podcastu jsme si povídali o tom, s čím jsme kdo začínali. To znamená, jaké železo bylo před třiceti lety, kdo měl jaký osmibit, jaké a jaký byl vlastně nejlepší. A kdo měl lepší Pentium.

Potom jsme probrali trošku depresivní téma toho, proč lidi tak nějak ztrácejí zájem o dlouhé a detailní recenze. Rozebíral to Michal v nedělní úvaze a my o tom moudře podiskutovali.

Probrali jsme i to, jak se vychloubal Apple a tvrdil, že jejich M1 Ultra to natře nejvýkonnější GeForce a jak to pak dopadlo, když to zkusili zahraniční novináři otestovat. No neslavně.

Pak jsme zkusili naťuknout věčné téma souboje Android vs. Apple. Půlka z nás má systém od Google, druhá s jablíčkem. A co vlastně to má za výhody.

No a to je v podstatě všechno, hodina uteče jako voda. Tak pokračování příště. Nebojte se nám v diskuzi dát vědět, jestli se vám to líbilo a máme takhle pokračovat. Nebo co by se dalo zlepšit a jaká témata byste třeba rádi slyšeli…

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama