Pokec o železe #004 - Apple M2, Ryzen 7000 a hraní na desktopu vs mobilu
PCTuning.cz Podcasty

Pokec o železe #004 - Apple M2, Ryzen 7000 a hraní na desktopu vs mobilu

9. 6. 2022 23:00 1
00:00:00
00:00:00
Michal Rybka Z. Obermaier Václav Vlček Miroslav Ježek

Michal Rybka, Z. Obermaier, Václav Vlček, Miroslav Ježek

Apple uvedl novou generaci procesorů M2, AMD chystá nové Ryzen 7000 a proč my starší harcovníci dáme přednost hraní na desktopu proti mobilu.

Tři týdny utekly jako voda a máme tady už čtvrtý díl našeho podcastu o hardware, křemíku a starých dobrých kompjůtrových časech. Už od minulého dílu najdete náš podcast nejenom u nás na webu, ale i na oblíbených službách Spotify a Apple Podcasts. Tenhle měsíc jsme přidali ještě Google Podcasts. Pokud byste nás rádi viděli i na dalších službách, neváhejte to napsat do komentářů. Zařídíme. A nezapomeňte si náš podcast plný mouder přidat mezi oblíbené, aby vám neutekly nové díly.

A kdo bude tlachat o počítačích, hardware, technologiích, životě, vesmíru a vůbec?

Vašek Vlček - dlouholetý šéfredaktor PCTuning, muž co chtěl zůstat na pozadí. A nevyšlo to.

Zdeněk Obermaier - náš expert přes procesory, grafické karty a vlastně jakékoliv výkonné železo. Čím větší hi-end, tím líp!

Michal Rybka - jeho pravidelné úvahy si můžete přečíst každý pátek a pokud chcete víc, najdete ho v Levelu.

Mirek Ježek - náš mistr novinkář a expert přes všechno od herního příslušenství po notebooky a desktopy

A o čem si budeme povídat? Minule jsme rozjeli debatu o nových grafických kartách, tentokráte rozebereme co se chystá na poli procesorů. 

Začneme horkou novinkou. Apple na své vývojářské konferenci WWDC představil novou generaci procesorů M2. Víme víme, jsou to Macy, nemají Intel/AMD a nedají se na nich hrát moc hry. Ale svým výkonem strčí do kapsy kde co.

Další na řadu pak přijdou chystané generace procesorů AMD Ryzen 7000 Raphael a třináctá generace Intel Core s označením Raptor Lake. Budou zajímavé? Který bude rychlejší? Samé zásadní otázky.

Nakonec pak máme nešťastné Diablo Immortal, které můžete hrát stejně na mobilu i PC. Je budoucnost her v mobilech, nebo nám zůstanou i stará dobrá pécéčka? A konzole. No uvidíme.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama