profile-image

Rizecek0311

3 796 bodů
Zbývá 204 bodů do dalšího levelu
3 500 4 000
včera 19:53 Denní návštěva
4 b
25. 6. 2026 14:38 Denní návštěva
4 b
19. 6. 2026 19:15 Denní návštěva
4 b
16. 6. 2026 22:50 Přečtení článku
0 b
Obsah příliš starý
16. 6. 2026 17:38 Přečtení článku
2 b
16. 6. 2026 16:39 Denní návštěva
4 b
15. 6. 2026 21:50 Denní návštěva
4 b
15. 6. 2026 21:50 Přečtení článku
2 b
13. 6. 2026 13:11 Přečtení článku
0 b
Obsah příliš starý
13. 6. 2026 13:11 Přečtení článku
0 b
Obsah příliš starý
13. 6. 2026 13:08 Přečtení článku
2 b
13. 6. 2026 13:08 Přečtení článku
2 b
13. 6. 2026 13:06 Denní návštěva
28 b
Bonus za 7 dní v kuse
12. 6. 2026 04:49 Denní návštěva
24 b
Bonus za 6 dní v kuse
11. 6. 2026 10:42 Hodnocení komentáře
2 b
11. 6. 2026 10:17 Hodnocení komentáře
0 b
Příliš mnoho událostí v intervalu
11. 6. 2026 10:11 Denní návštěva
20 b
Bonus za 5 dní v kuse
11. 6. 2026 08:26 Získání pozitivního hodnocení komentáře
2 b
11. 6. 2026 07:23 Získání negativního hodnocení komentáře
-1 b
10. 6. 2026 23:25 Komentář
0 b
Příliš mnoho událostí v intervalu
10. 6. 2026 23:19 Hodnocení komentáře
2 b
10. 6. 2026 19:06 Získání pozitivního hodnocení komentáře
2 b
10. 6. 2026 18:06 Získání negativního hodnocení komentáře
-1 b
10. 6. 2026 18:00 Hodnocení komentáře
2 b
10. 6. 2026 18:00 Komentář
4 b

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

RIZECEK
RIZECEK
Level 25 Level 25
10. 6. 2026 23:25

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@tynyt Dlss máš upacaling, kterým zvyšuješ fps.

DLSS 4 (K) ještě fps zvyšujes. DLSS 4.5 (M) už ne, protože při 1440p i režim balanced je náročnější, než režim K-Quality. 4.5 je hlavně pro režim performance a 4K rozlišení... Ale furt když víš, jak to použít to fps zvyšuje,takže latence jde dolu. Nvidia reflex. Latence dolu. Frame generwtion latence nahoru, ale furt potřebuješ minimálně 80základní fps nejlépe 100fps pro použítí 2xfg. Cokoliv při základní 120fps je v pohodě. Problém je, že většinou i s těma vymyšlenýma fps a i vyšší latenci je to příjemnější hraní, než bez toho. I ty warzony nebo multiplayery, kde mám třeba základní 130fps což je v pohodě, ale 200fps s fg mi příjde lepší, protože čím více hz člověk má na monitoru tím více to je k užitku, ale 90% lidi neví, jak to používat. Od 0-60=nepoužitelný / 70-80=minimální hranice / 90-100= optimalní

RIZECEK
RIZECEK
Level 25 Level 25
10. 6. 2026 18:00

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Jedna hra a všichni se z toho můžou 💩 co od toho kdo čeká to by mě zajímalo. Grafika, raytracing, oblast to jsou důvody, proč byvh se měl na to těšit? Zbytečné haló kolem toho.

RIZECEK
RIZECEK
Level 25 Level 25
10. 6. 2026 10:23 (Upraveno)

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@PanBoh Tak si hraj na 60FPS, když si se zaseknul v roce 2010, ale 60FPS je pro mě nehratelných na 180hz panelu. 80 je pro mě úplné minimum. 100 optimální.

RIZECEK
RIZECEK
Level 25 Level 25
10. 6. 2026 09:03 (Upraveno)

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

frame generation není něco co zvyšuje výkon... Zvyšuje to plynulost na monitoru za cenu vyšší latence myši, ale furt člověk musí mít minimálně 80FPS a čím více generace člověk použije tím je stav hry méně ovladatelný. Tyhle články jsou úplně o 💩.
Taky můžu říct, jak moje 5070 je ve 4K i v nativním rozlišení a 6x FG rychlejší, než 4090 S DLSS a FG: 2x
A nehledě na to, že DLSS 4.5 spíš snižuje výkon. V režimu Performance dosáhnu stejného výkonu, jako s DLSS 4 v režimu quality, ale quality má lepší a stabilnější obraz...
Ale nic co jsem opět před lety nepředvídal.. DLSS, kde to už nebude zvyšovat výkon. A frame generation, kde na to bude každý spoléhat a propagovat to jako zázrak...

RIZECEK
RIZECEK
Level 25 Level 25
7. 6. 2026 21:28

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Darth36 Nic takového už nepříjde. Jediné co nvidia dělá je, že vylepšuje obraz DLSS, ale už neřekne, že ve stejném režimu hra spadne klidně z 200FPS na 130. A pak nám dá frame generation 6x.. Jako by to k něčemu bylo.

RIZECEK
RIZECEK
Level 25 Level 25
7. 6. 2026 19:22

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

To brzo.. Zase si bude chtít jen namastit kapsy a do půl roka uvedou RTX 6000. Parametry Supet karet měli být už na základních modelech a ne z toho dělat nějakou vylepšenou generaci. Mě by třeba zajímalo, kde je ta technologie Reflex 2 frame warp, kde tohle byla pro mě asi nejhlavnější funkce pro koupi RTX 5000.

RIZECEK
RIZECEK
Level 25 Level 25
27. 5. 2026 15:15

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Nvidiapp je o dost lepší. Vše pohromadě na jednom místě. V globalním nastavení se nastaví vše co člověk chce a applikuje se to automaticky na každou aplikaci.

A celkově mi to příjde prostě přehlednější.

RIZECEK
RIZECEK
Level 25 Level 25
17. 5. 2026 11:38

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Aby to nedopadlo, jako s dlss 4.5,kde každý tvrdil, jak je to opět lepší a pak dostanu ve hrách o 15-30% nižší výkon při režimu Quality, kde se pak najdou tací, kteří tvrdí, jak režim performance dožene režim kvality a pak po odzkoušení je ve hrách nestabilní obraz. FSR 3 a DLSS 3 poskytovalo už dost dobrý obraz, že už by tyhle upgrady algoritmu mohli jít k ledu a vydat konečně nějakou nadčasovou generaci jako byla GTX 1000 nebo RTX 3000.

RIZECEK
RIZECEK
Level 25 Level 25
9. 5. 2026 17:21

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Aby to bylo vůbec stabilní s takovým taktem.

RIZECEK
RIZECEK
Level 25 Level 25
5. 5. 2026 09:15

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Youtube se seká od doby co se zavedli reklamy a premium. Na telefonu a v aplikaci youtube nepoužitelné na pc se to chová, jak se tomu zrovna zachce.

RIZECEK
RIZECEK
Level 25 Level 25
4. 5. 2026 17:00 (Upraveno)

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Doufám, že až to příjde, tak už tu nebudu.

RIZECEK
RIZECEK
Level 25 Level 25
3. 5. 2026 09:31

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Vždycky mě rozesměje ,,herní notebook´´ - za mě herní notebook nebude nikdy herní, protože lidem prodají za 100 000 5080-14900K, ale aby se to v tom malém prostoru uchladilo, tak to má tak sražený limity, že to je na úrovni počítačové 5060 Ti/5070 a spíše tak 13400F

RIZECEK
RIZECEK
Level 25 Level 25
28. 4. 2026 12:01

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Mě by jen zajímalo, kdy už bude doba, kde nebudou problémy s tímhle konektorem.
Přitom by stačilo to co říkám od začátku.
Udělat z toho větší 10 pin dimenzovaný maximálně pro 300W a 600W bestie by tam hold měli 2x 10 pin. A ne udělat takhle malý konektor, aby hnal do karty 600W + letní období a ten konektor má o 10 stupňů navíc jen díky okolní teplotě.

Ale pointa tohohle konektoru mi zatím zůstává neznámá. Radši 3x 8pin pořádné žíly, než tohohle prcka.

RIZECEK
RIZECEK
Level 25 Level 25
27. 4. 2026 15:32

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Nenastal čas ani pcie 4, která bude stačit dalších 10 let.

RIZECEK
RIZECEK
Level 25 Level 25
26. 4. 2026 20:36

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

RGB je pro děti. Designy karet jsou pěkné, ale k čemu mě je to, že mi to svítí... Když už tak si vše nastavit na jednu barvu. Mám msi trio 5070 a osobně by se mi líbila bez rgb. Třeba šedý design jako je msi ventus. Hlavně nechápu, proč se na ty gpu nedá přepínač na vypnutí RGB a musí člověk vždy stahovat tunu software na veškerý HW, aby si RGB vypnul.

RIZECEK
RIZECEK
Level 25 Level 25
25. 4. 2026 22:16

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Jo to jsem udělal před lety s Windows 10, že jsem ji úplně vypnul aktualizace a pak jsem tu 2 dny řešil, proč mi nejdou na novou GTX 1070 nainstalovat ovladače :D

Nevím co všichni mají takový problém s windows aktualizacema.
Roky se na to pindá a já poslední 6-8 let s nimi nemám jediný problém, který by mi znemožnil práci na pc.

RIZECEK
RIZECEK
Level 25 Level 25
15. 4. 2026 13:34

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Tak tohle stáhne jen pako..

RIZECEK
RIZECEK
Level 25 Level 25
8. 4. 2026 14:49

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

ano je potřeba redukovat věci co se používají a které jsou funkční....
Pak tady budu jak vocas hledat, jak se dostat do nastavení napájení, zvuku....

RIZECEK
RIZECEK
Level 25 Level 25
8. 4. 2026 09:17

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Osobně jsem se těšil, že tímhle nahradím jednou 13600k

RIZECEK
RIZECEK
Level 25 Level 25
8. 4. 2026 09:08

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

6 let: ultra textury+ vykreslování vzdálenosti. Vysoké nastavení +dlss a nemám problém s 10 a 12GB vram. Místo toho, aby nvidie navalila paměti, tak zase nějaký AI. Člověk už aby si psal na papír co všechno dělají ty jejich funkce

RIZECEK
RIZECEK
Level 25 Level 25
1. 4. 2026 08:05

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Žádné.

RIZECEK
RIZECEK
Level 25 Level 25
28. 3. 2026 22:53

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Darth36 Právě, že preset M v režimu kvality spolkne i oproti nativnímu rozlišení klidně 20%
A jak jsem už psal preset M i v režimu balanced při rozlišení 2560x1440 mi příjde horší, než preset K v režimu kvality.
Koho zajímá 200 vs 250FPS ? Třeba ty co mají doma 240-360Hz ? Nebo ti co chtějí ostřejší a stabilnější obraz, než co nabídne nativní rozlišení (TAA) ?

RIZECEK
RIZECEK
Level 25 Level 25
28. 3. 2026 12:53

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

A proč ? DLSS 3 a FSR 3 už má dobrou kvalitu. DLSS 4 posunula obraz do takové míry, že už nemá cenu řešit nativní rozlišení.
DLSS 4.5 dokáže spolknout i 30% výkonu, ale to už nikdo nikomu neřekne ( https://youtu.be/7-j5JIivryY?si=KrnIURxDsau9DWsA / https://youtu.be/W3Kilom7fzk?si=6Y7C20tXsc2sLHUF )

FSR 4 bude stejný případ... Agresivnější algoritmus, který už bude minimálně zvyšovat FPS.

Někdo může namítat, že s DLSS a presetem M stačí režim balanced nebo i performance, ale to jedině v rozlišení 4K. Při QHD je Balanced-M sice ostřejší, ale méně stabilní, než preset Quality-K

4K: Performance M / Quality K
1440P: Quality K
1080P: DLAA K - tady je málo pixelů i pro režim quality v presetu M...

A teď si představme, jak krásný svět by byl bez těch funkcí a hry by se museli optimalizovat, kde by hry se 4xMSAA / 4xTXAA fungovali, tak jako dnes fungují s DLSS, které je dnes spíš jen jako berlička pro vývojáře a ne pro nás.

RIZECEK
RIZECEK
Level 25 Level 25
27. 3. 2026 15:02

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Takže se Intel opět nepoučil ? Místo ladění architektury, jen další zvyšování frekvencí dokud se vše nezačne zase péct... Osobně nechápu, že po letech nejdou po vzoru AMD. Vydat P: 5GHz / E: 5GHZ - L3 cache 80-100MB

RIZECEK
RIZECEK
Level 25 Level 25
23. 3. 2026 00:10

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Slusnak123 Problém dnešních her je ten, že tu máme 30x rychlejší čipy + DLSS a ono to stejně nechodí. Zatímco tyhle staré hry člověk pustí na dnešním hw v 8K nativu a dostane možná to co v novějších hrách ve 4K s DLSS. A v budoucnu to bude jenom horší. A ta DLSS 5 nám ukáže ještě pěkné časy. Minecraftové základní stíny a odrazy. To bude mňamka. Buď hrají lepší grafiku díky DLSS 5, ale o 30% pomaleji nebo si kup lepší grafiku... O tohle mi tu jde celou dobu. Zase to ještě více sprzní celej gaming a to si člověk už s příchodem Unreal Engine 5 řekl, že to snad už ani nejde zhoršit... No tak ještě, že je tu ta Nvidie.

Reklama
Reklama