profile-image

Bertram

8 700 bodů
Zbývá 300 bodů do dalšího levelu
8 500 9 000
25. 6. 2026 12:47 Přečtení článku
2 b
25. 6. 2026 12:46 Přečtení článku
2 b
25. 6. 2026 12:44 Přečtení článku
2 b
25. 6. 2026 12:44 Denní návštěva
12 b
Bonus za tři dny v kuse
25. 6. 2026 01:43 Získání pozitivního hodnocení komentáře
2 b
25. 6. 2026 01:41 Získání pozitivního hodnocení komentáře
2 b
24. 6. 2026 15:06 Komentář
4 b
24. 6. 2026 15:01 Hodnocení komentáře
2 b
24. 6. 2026 14:44 Získání pozitivního hodnocení komentáře
2 b
24. 6. 2026 13:48 Komentář
4 b
24. 6. 2026 13:34 Komentář
4 b
24. 6. 2026 13:29 Denní návštěva
8 b
Bonus za dva dny v kuse
23. 6. 2026 22:36 Získání pozitivního hodnocení komentáře
2 b
23. 6. 2026 20:18 Získání pozitivního hodnocení komentáře
2 b
23. 6. 2026 12:38 Denní návštěva
4 b
22. 6. 2026 22:37 Získání pozitivního hodnocení komentáře
0 b
Příliš mnoho hodnocení v intervalu
22. 6. 2026 22:32 Získání negativního hodnocení komentáře
-1 b
22. 6. 2026 19:26 Získání negativního hodnocení komentáře
-1 b
22. 6. 2026 16:20 Získání negativního hodnocení komentáře
-1 b
22. 6. 2026 15:21 Získání negativního hodnocení komentáře
-1 b
22. 6. 2026 15:10 Získání pozitivního hodnocení komentáře
2 b
22. 6. 2026 15:07 Komentář
4 b
22. 6. 2026 14:59 Přečtení článku
0 b
Obsah příliš starý
22. 6. 2026 14:49 Získání negativního hodnocení komentáře
-1 b
22. 6. 2026 14:11 Získání negativního hodnocení komentáře
-1 b

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Bertram
Bertram
Level 35 Level 35
24. 6. 2026 15:06

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Adam Marcinek "Já viděl všechny druhy monitorů, ve všech rozlišeních." Jasně. Možná tak z vlaku.

Jsem člověk, co měl včera poprvé v ruce myš a klávesnici, vůbec nic jsem neviděl a nezažil. Já jsem hrál CS 1.6 na přetaktovaném 17" CRT monitoru v době, kdy jste už možná nasával mateřské mléko z prsu pane Marcinek.

Fascinuje mě, když mě usmrkanci začnou poučovat. To je fakt gól.

Bertram
Bertram
Level 35 Level 35
24. 6. 2026 13:48 (Upraveno)

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@JiVy Jednak v době nákupu žádný jiný 21:9 UW OLED s vyšším rozlišením (Byť s větší úhlopříčkou) nebyl a za druhé co bych taky chtěl za 17k, že? :D

Pokud budu v budoucnu upgradovat a budu mít GPU schopné ten nesmysl nakrmit, pak to bude jedině 39-40" UW 5k např. jako už jednou zmiňovaný Alienware AW3926QW.

Bertram
Bertram
Level 35 Level 35
24. 6. 2026 13:34

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Adam Marcinek Dnes se pokusím udělat nějaké screenshooty, abyste na vlastní bulvy viděl, jak strašně zubatý nebo blurem zamořený obraz to je :-D Bože.... to je materiál.

Nejsem turnajový ani profi hráč. O nákupu 24" TN za 20k, si dle mého skromného nekompetitivního názoru může koupit jen naprostý deme....

Bertram
Bertram
Level 35 Level 35
22. 6. 2026 15:07

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Adam Marcinek "2K" monitory by jsi neměl vůbec doporučovat. 4K je logicky 2K. Jde o berličku pro nemocné, o berličku k překonání období kdy karty neměli výkon pro supersampling.

"2K" je pěkně naprd protože nemá dostatečnou jemnost aby se vyhnulo AA a zároveň špatný koeficient pro supersampling.

To jsem si se starým TN 2560x1440p myslel taky. Pak jsem si pořídil OLED 34" 3440x1440p a nestačil se divit, jak čistý a detailní ten obraz je. 4k bych bral pouze opět v UW (16:9 už opravdu neee) verzi a to konkrétně 39" 5k něco jako blížící se Alienware AW3926QW.

Bertram
Bertram
Level 35 Level 35
22. 6. 2026 10:49

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@LV426 Kupovat dnes GPU, tak nejdu do ničeho jiného než 9070XT. V době, kdy jsem kupoval 4080s AMD nabízelo pouze 7800xt, 7900xt a 7900xtx. Výkonově srovnatelná karta Sapphire Nitro + 7900xtx byť s větší VRAM tenkrát stála o 3000,- více než MSI RTX 4080 Super Gaming X slim. Cena, výkon v RT a provozní vlastnosti (100W+ nižší spotřeba) nakonec rozhodli ve prospěch nVidie. Nyní je ale situace diametrálně odlišná.

Bertram
Bertram
Level 35 Level 35
17. 6. 2026 07:53

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@chulygun To je bohužel realita. Vidím nový článek a automaticky jdu hledat recenzi jinam (TechPowerUp, Guru3D, atd.)

Bertram
Bertram
Level 35 Level 35
16. 6. 2026 10:28

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Darth36 Je přinejmenším zarážející, že v momentě, kdy se tam objevila 9070XT s 1.33% tak 7800xt spadla z 1.33% na 0,68%.

Bertram
Bertram
Level 35 Level 35
15. 6. 2026 12:48

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Krejza Jiný zdroj tvrdí: Valve ale konečně opravilo statistiky a dodatečně přišlo s aktualizovanou verzí pro květen 2026. Nyní to vypadá podstatně reálněji s 1,33 % pro Radeon RX 9070 XT, který tak bere 25. pozici. Je zajímavé, že Radeon RX 7800 XT, který byl na 26. místě s tímtéž 1,33% podílem, má nyní udáno jen 0,68 %. Zdá se, že statistika chybně přičítala některé Radeony RX 9070 XT k modelu RX 7800 XT, nebo možná ještě pravděpodobněji se stalo to, že RX 9070 XT byl kompletně chybně prezentován jako RX 7800 XT. Tomu by odpovídalo to, že RX 7800 XT měla původně udáván totožný 1,33% podíl, jaký má nyní RX 9070 XT.

Také bych věřil chybným údajům Steam Survey za posledních XY měsícům.

Bertram
Bertram
Level 35 Level 35
15. 6. 2026 09:33 (Upraveno)

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

O nVidii se tu píše neustále, ale o tom, že se ve Steam Survey se najednou zjevila RX 9070 xt se na zeleném webu nedočteme. Valve prý "opravilo" chybu a 9070xt si rovnou uzmula 25. místo. Toť k remcalům, že se nové AMD gpu do steam survey ani nedostala.

Edit: Tak beru zpět. Info tu je ze 13.6.

Bertram
Bertram
Level 35 Level 35
11. 6. 2026 13:01

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Jan Belka Obludné obludárium. 🤣

Bertram
Bertram
Level 35 Level 35
11. 6. 2026 12:45

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Ban Bělka No tak to bez debat. 😉

Bertram
Bertram
Level 35 Level 35
8. 6. 2026 12:57

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

V listopadu 2024 jsem kvůli obavám ze zvýšení ceny pamětí (ano už tehdy se lecos šuškalo) koupil Patriot Viper Venom 2x32gb 6000mhz cl30 kit za 4700,-Kč. Naposledy, co jsem koukal a byl ještě dostupný stál něco přes 22 000,-Kč. Pokud by cena měla opět zdvojnásobit, tak atakujeme hranici 45 000,-kč. Možné je vše, ale dost pochybuju o tom, že by to soudný člověk za tu cenu koupil.

Bertram
Bertram
Level 35 Level 35
8. 6. 2026 11:16

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

A overclockeři nebudou "mít co žrát". 🤣

Bertram
Bertram
Level 35 Level 35
3. 6. 2026 13:53

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Nedos 🤦‍♂️

Bertram
Bertram
Level 35 Level 35
29. 5. 2026 09:22 (Upraveno)

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Proč? Proboha, proč by si někdo kupoval nějaký Rajintek, když tu máme výrobce s osvědčenou kvalitou, kteří jsou na trhu asi 5x déle?

Bertram
Bertram
Level 35 Level 35
26. 5. 2026 14:44 (Upraveno)

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Eduard Sykora Naprosto chápu. Spousta lidí si zvykla být alfa/beta testery a ještě za to platit. Já jsem ještě ze staré školy a hry kupuju až v momentě, kdy jsou hotové a vydané popř. pár měsíců po vydání, kdy je většina bugů již opravena.

Bertram
Bertram
Level 35 Level 35
26. 5. 2026 11:33 (Upraveno)

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Po 14 letech a miliardě dolarů být pořád v Alfa (byť hratelné) verzi, je neuvěřitelný fail. Spousta jiných projektů by za to dostala neskutečný flame (Duke Nukem Forever, Vampire Masquerade Bloodlines 2, apod.)

Bertram
Bertram
Level 35 Level 35
26. 5. 2026 11:22

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@mibfox Pochybuju.

Bertram
Bertram
Level 35 Level 35
14. 5. 2026 11:53

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

A jak to chtějí servisovat?🤔

Bertram
Bertram
Level 35 Level 35
13. 5. 2026 07:43

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Fox_25 To byl kdysi důvod, proč ta moje letěla do koše a zařekl jsem se, že od Razeru si nekoupím už ani podložku pod myš.

Bertram
Bertram
Level 35 Level 35
11. 5. 2026 14:09

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Klidně bych hned zítra přešel k Intelu, když by nabídl CPU, které by pro mě bylo poměrem cena/výkon/provozní vlastnosti zajímavé. S ohledem na to, co předvádí Ultra 7 270k+ si myslím, že to pro intel vypadá celkem nadějně.

Bertram
Bertram
Level 35 Level 35
6. 5. 2026 06:29

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

10/10 by měl dostat pouze naprosto špičkový a bezchybný produkt. Prostě to nejlepší, co se dá pořídit a tím myslím i s poměrem cena výkon. Čistě z logiky věci, pokud mají sluchátka perfektní zvuk, který by zasloužil 10/10, ale ve stejné kvalitě existují sluchátka, které nabízí to samé za 5k, tak zákonitě nemůže být výsledné hodnocení 10/10.

Bertram
Bertram
Level 35 Level 35
3. 5. 2026 22:57

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Jen by mě zajímalo, proč se AI nazývá AI (umělá inteligence), přitom s inteligencí to má společného asi tolik jako kýbl s vodou.

Bertram
Bertram
Level 35 Level 35
30. 4. 2026 11:51 (Upraveno)

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Richard Ludvik U karet za 30k ten problém nebyl. Začalo to až u 3090/4090 se spotřebou 450W+

Reklama
Reklama