profile-image

FrankHorigan

15 509 bodů
Zbývá 491 bodů do dalšího levelu
15 000 16 000
dnes 07:16 Denní návštěva
16 b
Bonus za 4 dny v kuse
včera 14:21 Získání pozitivního hodnocení komentáře
2 b
včera 13:27 Hodnocení komentáře
0 b
včera 13:27 Získání pozitivního hodnocení komentáře
0 b
včera 13:26 Denní návštěva
12 b
Bonus za tři dny v kuse
24. 6. 2026 18:13 Komentář
4 b
24. 6. 2026 18:10 Denní návštěva
8 b
Bonus za dva dny v kuse
24. 6. 2026 14:58 Získání negativního hodnocení komentáře
-1 b
24. 6. 2026 10:57 Získání pozitivního hodnocení komentáře
0 b
Příliš mnoho hodnocení v intervalu
24. 6. 2026 08:37 Získání negativního hodnocení komentáře
-1 b
23. 6. 2026 20:04 Získání negativního hodnocení komentáře
-1 b
23. 6. 2026 20:00 Získání pozitivního hodnocení komentáře
2 b
23. 6. 2026 20:00 Získání pozitivního hodnocení komentáře
2 b
23. 6. 2026 20:00 Získání pozitivního hodnocení komentáře
2 b
23. 6. 2026 19:51 Komentář
4 b
23. 6. 2026 19:47 Přečtení článku
2 b
23. 6. 2026 12:39 Přečtení článku
2 b
23. 6. 2026 07:32 Denní návštěva
4 b
22. 6. 2026 21:40 Přečtení článku
2 b
22. 6. 2026 21:40 Denní návštěva
4 b
22. 6. 2026 10:52 Získání negativního hodnocení komentáře
-1 b
19. 6. 2026 23:02 Získání negativního hodnocení komentáře
-1 b
19. 6. 2026 23:01 Získání negativního hodnocení komentáře
-1 b
19. 6. 2026 16:45 Komentář
4 b
19. 6. 2026 10:54 Přečtení článku
2 b

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Frankhorigan
Frankhorigan
Level 43 Level 43
24. 6. 2026 18:13 (Upraveno)

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@LV426 Mám skoro stejnou kartu jako ty, nezapomeň. To že mi hry jedou na 60fps proto, že to tak chci blbečku 😜 I důvody znáš

Frankhorigan
Frankhorigan
Level 43 Level 43
23. 6. 2026 19:51

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@LV426 """Slušný nesmysl. Výkon to ma někde na úrovni 5050"""

A ted´si představ, že podle toho nesmyslu budou mnozí vývojáři optimalizovat hry a ještě více tak brzdit milovaný pokrok... Peklo co? 🙂

Frankhorigan
Frankhorigan
Level 43 Level 43
19. 6. 2026 16:45

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@5h1nj1 Někdo na tu kulervoucí jemnost nehraje. Já mám 2.5m plátno a projektor je 1080p.. A docela v klidu. V kině máš 4k ale na 30metrech :) A žiješ taky

Frankhorigan
Frankhorigan
Level 43 Level 43
15. 6. 2026 08:43

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Ono je to vyrobeno na hraní?

Frankhorigan
Frankhorigan
Level 43 Level 43
4. 6. 2026 12:35

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@casperrapid Neboj absurdita předražených bazarovek velmi rychle skončí - s vydáním na pulty

Frankhorigan
Frankhorigan
Level 43 Level 43
4. 6. 2026 08:58

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Smazaný uživatel 14600kf je záchranná kotva pro majitele 1700 desky, zvláště pak s DDR4 to není terno..

Ale pro ostatní je to proti x3D na hraní holý nesmysl.

Frankhorigan
Frankhorigan
Level 43 Level 43
4. 6. 2026 08:54 (Upraveno)

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Krejza Větší Smysl jít do AM5 to rozhodně dává, ženský si trhat nic nebudou, ale i tak se těch 5800x3D prodá mraky. Ne pár. (dle tónu postu si rovnou tipnu že máš AM5 :))

Frankhorigan
Frankhorigan
Level 43 Level 43
4. 6. 2026 08:52

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Martin C. Neboj, to se brzy dozvíš.. :)

Z pohledu uživatele jde o ten samý CPU, mělo by to projít bez update..

Frankhorigan
Frankhorigan
Level 43 Level 43
3. 6. 2026 19:02 (Upraveno)

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@LV426 Nemusíš kupovat desku, DDR5 a to staré vyhazovat. Koupíš jen CPU - co stačí.. Ale to taky víš..

Děláš vola schválně? Proč?

Ty jsi takový ten progresivní mladý hřebec co má tah na branku a neustále kouká jen v před, NI krok vzad :)

No hardware momentálně dělá jistý krok vzad, můžeš ty 5800x3D všechny skoupit a ostentativně zaorat do pole.

Frankhorigan
Frankhorigan
Level 43 Level 43
3. 6. 2026 19:01

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@CaesarF1CZ videa se snad počítají přes tu 4080 :) Je asi 10x rychlejší než ten Ryzen. V AV1 i víc.

Frankhorigan
Frankhorigan
Level 43 Level 43
3. 6. 2026 15:33

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@LV426 O procáky nejde, ale o desky a RAM.. Ale to přeci víš ne?

Frankhorigan
Frankhorigan
Level 43 Level 43
3. 6. 2026 08:29 (Upraveno)

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@LV426 Ano namachrovaný šašek, co záměrně přehání a tím se snaží naznačovat, že v podstatě soudobá hra je už vlastně historický "abandoware" a je třeba se dívat v PŘED.. (asi proto, že TY jsi to už hrál)

No není, i GTA5 je na Steamu podle mě hrané víc, než polovina půl roku starých her.

Frankhorigan
Frankhorigan
Level 43 Level 43
2. 6. 2026 19:16

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Dalibor Zemek Ty si nemusíš nic nastavovat protože máš 16GB, ale nějak mi uniká, proč vlastně tedy otlapkáváš klávesnici..

Frankhorigan
Frankhorigan
Level 43 Level 43
2. 6. 2026 17:43 (Upraveno)

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@LV426 vyšlo to ma konci 2020. Mimochodem já teď hraju poprvé RDR2 a nainsaloval jsem Bioshock Infinite.

Opravdu ne každý to ná tak, že ho hra zajímá 1měs po vydalní a pak zapomene že to bylo

Frankhorigan
Frankhorigan
Level 43 Level 43
2. 6. 2026 14:34 (Upraveno)

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Darth36 "" ne všechny hry si vezmou VRAM jen, protože můžou ""

NE ne pozor, tahle to úplně není. Jsou hry, co na 16GB kartě berou po hodině hraní 13GB a na 8GB kartě nemají prakticky žádnou penalizaci výkonu - prostě deteknou 8GB a přizpůsobí se (SW: Outlaws).

Pak jsou hry co sežerou hodně VRAM a s menší pamětí padají jak AVG framy, tak hlavně LOWfps - a to dost razantně (mraky dat lítají přes PCIE)... Typicky některé "playstationovky" - Rift Apart a Spidermani s RT. Prostě je to tak, že tu VRAM opravdu vyžadují..

Jiné hry to zas řeší automatickým snížením textur a LoD ať máš nastaveno cokoli.

Frankhorigan
Frankhorigan
Level 43 Level 43
2. 6. 2026 12:27

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Lukáš Meistner Do veřejného fóra by se mělo pokud možno vyjadřovat s určitou mírou objektivity. Tzn NE troubit všem okolo, jak to mám JÁ, ale jak je to obecně.

Jestli je RedFall obecně objektivně sračka? JO docela je.

Je sračka Avatar? Pro někoho konkrétního ano, ale koho zajímá jak to má v hlavě LV?? No absolutně nikoho…

Snaží se poutat pozornost a být jakýmsi obecným arbitrem - všeho.. Možná se tak vyhadřuje mezi “tuzér” kámošema kdesi na letišti a tady pak jen “nepřepne” 🤔

Frankhorigan
Frankhorigan
Level 43 Level 43
2. 6. 2026 11:10

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@LV426 Zrovna tebe blokovat rozhodně nebudu příteli :)

Frankhorigan
Frankhorigan
Level 43 Level 43
2. 6. 2026 10:11 (Upraveno)

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@LV426 Když sem tam píšeš jak přemachrované howado, tak číst nadneseně nějak nedokážu..

S tou části níže souhlasím, v podstatě píšeš to samé, ale svými slovy. Tahle karta je typická pro QHD monitor, takže bude v novějších hrách renderovat v FHD - na což 12GB VRAM zcela stačí, až na 5 her díky kterým asi nemá cenu se handrkovat.

Prostě se tam stíny a textury nastaví z "hyper ultra" na "HIGH", to je celé.

Frankhorigan
Frankhorigan
Level 43 Level 43
2. 6. 2026 09:57 (Upraveno)

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@LV426 ""Avatar je sračka""

Úplně Není..

""kdo dnes ještě hraje CP nebo Indyho""

Kdokoli, kdo to ještě nehrál a chce hrát.

Svět není LV426, LV426 je mistr nobody. Nic se nerozhoduje a neděje podle tebe. Takže to, jakou hru kdo bude chtít kdy hrát nech na tom světu. Hry se často nekonzumují chronologicky podle toho, jak vyšly.

A jak to vlastně souvisí s GRE? Nějaká z těch her ti na GRE nejede?

Frankhorigan
Frankhorigan
Level 43 Level 43
2. 6. 2026 09:44

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@n3v3r3k Jestli ty to tak jako trochu spíše nechceš hanit.. :)

12000 je použitelná cenovka, 10000 nedává smysl. Je to o 30% rychlejší než 9060XT.

Frankhorigan
Frankhorigan
Level 43 Level 43
2. 6. 2026 09:36

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Darth36 Ty hry si 14-16GB vezmou, protože je prostě mají k dispozici, tak proč by se z té VRAM ten obsah mazal..? Nicméně neznamená to, že je opravdu nutně potřebují

Frankhorigan
Frankhorigan
Level 43 Level 43
2. 6. 2026 09:34

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Dalibor Zemek Když si to umíš nastavit, tak stačí. Kvůli 10 hrám tyhle debaty nestojí za řeč.

Frankhorigan
Frankhorigan
Level 43 Level 43
2. 6. 2026 09:33

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Grew Potenciál na OC určitě nemá téměř žádný, na rozdíl od 9070 je vyšroubovaná téměř nadoraz.

Frankhorigan
Frankhorigan
Level 43 Level 43
2. 6. 2026 08:45

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

12GB stačí, ale ta ušetřená tisícovka za to rozhodně nestojí. 9070 je ve všech ohledech výhodnější.

Frankhorigan
Frankhorigan
Level 43 Level 43
1. 6. 2026 12:44

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@JiVy Já samozřejmě používám i točivky, ale jen jako "storage".. Od té doby co některým hrám klasika už nevoní, a ty loadingy byly přeci jen už opravdu dlouhé, přesunul jsem hry právě na ty Samsung EVO - a je to citelně lepší..

Reklama
Reklama